Прилетіла відповідь: Росія заборонила ввезення залізничних коліс з України

9 лютого 2021, 12:24оновлено 9 лютого 2021, 14:43
1167
Уряд Росії заборонив імпорт до країни українських залізничних коліс, колісних пар і рам візків вантажних вагонів.
вагони, Укрзалізниця
Росія заборонила ввезення залізничних коліс з України / УНІАН

Уряд Росії заборонив імпорт до країни українських залізничних коліс, колісних пар і рам візків вантажних вагонів.

Як повідомляє РИА Новости, відповідну постанову було ухвалено у вівторок, 9 лютого. Рішення про заборону імпорту української продукції набирає чинності з дня його опублікування.

"Доповнити додаток №1 ... позиціями такого змісту: "8607 19 100: осі в зібраному або розібраному вигляді для коліс діаметром 710 мм і більше, колісні пари з колісним діаметром 710 мм і більше, колеса діаметром 710 мм і більше, заготовки коліс діаметром 710 мм і більше; 8607 19 900 9: рами бічні литі візків залізничних вантажних вагонів і балки надресорні литі візків залізничних вантажних вагонів", – йдеться у тексті опублікованої постанови.

відео дня

Цю заборону в експертних колах вже розцінили як "привіт Віктору Пінчуку", оскільки саме колісна продукція "Інтерпайпу", який йому належить, активно поставляється до РФ - річний імпорт становить майже 200 тисяч штук, повідомляє Страна.

Чи є тут політичне підґрунтя, це відповідь за закриття телеканалів, за тісні зв'язки з американцями або ще за щось - питання відкрите.

З економічного боку ситуація виглядає так.

Ще влітку минулого року Росія повернула антидемпінгове мито на українські залізничні колеса у розмірі 34,22%. У свій час мито вже діяло. Його запровадили у 2018 році за зверненням Виксунського металургійного заводу (входить до Об'єднаної металургійної компанії Анатолія Сєдих) і Нижньотагільського металургійного комбінату групи Evraz Романа Абрамовича.

Але вже у 2019 році мито зняли, бо на російському ринку утворився дефіцит залізничних коліс й вони подорожчали.

У травні 2020 року Євразійська економічна комісія опублікувала доповідь, в якій йшлося, що скасування антидемпінгового мита фактично нічого змінило, і рекомендувала повернути обмеження.

Тобто мито не діяло з 25 серпня 2019 року до 1 червня 2020 року.

"Підстави для подальшого припинення застосування антидемпінгового заходу у ЄЕК відсутні, дію мита на колеса з України відновлено до закінчення п'ятирічного терміну — 21 січня 2021 року", — заявили тоді ЄЕК.

Тобто, термін щодо мита закінчився наприкінці січня цього року і потрібно було ухвалювати нове рішення - продовжувати мита або їх знімати.

Але замість цього постачання українських залізничних коліс взагалі заборонили.

Також варто врахувати, що Пінчук вже давно у списку санкцій РФ.

Санкції проти телеканалів - про що йшлося раніше:

  • 2 лютого президент України Володимир Зеленський своїм указом запровадив санкції строком на 5 років щодо Тараса Козака - бізнес-партнера і депутата від ОПЗЖ Віктора Медведчука, а також щодо телеканалів, що належать йому, - "112 Україна", NewsOne і ZiK.
  • 3 лютого президент України Володимир Зеленський прокоментував рішення про запровадження санкцій проти телеканалів (112 Україна, NewsOne і ZIK). За його словами, Україна рішуче підтримує свободу слова, а не пропаганду, що фінансується країною-агресором, яка підриває країну на шляху до ЄС і євроатлантичної інтеграції.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти