Росія вперше без українських комплектуючих побудувала стелс-фрегат

Корабель називається Адмірал Головко.
Росія вперше без українських комплектуючих побудувала стелс-фрегат
Росія вперше без України побудувала стелс-фрегат/ Фото: Leo1 / Wikipedia

У Росії вперше створено стелс-фрегат з суцільною надбудовою, виконаний з композитних матеріалів без українських комплектуючих.

Як повідомляє російський телеканал Зірка, третій корабель проекту 22350 Адмірал Головко вже спущений на воду.

У Росії вважають важливим, що фрегат першим серед кораблів проекту 22350 отримав не українську, а "повністю російську силову установку, яку розробили вітчизняні фахівці".

"Причому навіть гвинти тут особливої унікальної конструкції", — відзначають експерти.

За словами головнокомандувача Військово-морським флотом РФ Росії Миколи Євменова, фрегат зовні "абсолютно відрізняється від кораблів попередніх проектів, цей корабель — носій високоточної зброї, а за своїми технічними характеристиками це корабель морської і дальньої океанської зони".

читайте такожКорабель Академік Черський дістався на місце будівництва Північного потоку-2Як відомо, фрегат Адмірал Головко є найсучаснішим російським бойовим кораблем, однак не вирушає у далеке плавання без буксирувальної техніки, що стало великою проблемою для ВМФ Росії. Тільки четвертий російський фрегат отримав повністю російську силову установку, на відміну від попередніх трьох кораблів, що оснащуються турбінами українського виробництва. Відзначається, що після загострення взаємин з Україною Росія продовжувала отримувати комплектуючі, але в 2017 році перейшла на власне конструювання.

Нагадаємо, трубоукладчик Академік Черський вийшов з порту Находки в Сінгапур, після чого багато разів змінював пункт призначення.

Пізніше стало відомо, що судно-трубоукладчик Академік Черський змушене дотримуватися тактики секретності в своєму маршруті до місця будівництва Північного потоку-2.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти