Після резонансних подій, пов'язаних з протестами у Бішкеку і захопленням парламенту, Киргизстан занурився у справжній хаос. По всій країні протестувальники змушують голів місцевих органів влади подавати заяви про відставку, з'являються повідомлення про захоплення телеканалів і державних підприємств.
Про це розповіла місцева журналістка Ганна Копушенко у ефірі телеканалу Україна 24.
За її словами, ситуація нестабільна не тільки в столиці Киргизстану – Бішкеку – але й по всій країні. Крім повідомлень про захоплення підприємств і державних телеканалів, є інформація про те, що у республіці протестувальники змушують глав регіонів і міст подавати у відставку.
"Вони самі пишуть заяви. Але якщо до них приходить натовп людей, як вони можуть не написати заяву? До них приходить багато людей і кажуть - якщо ви з народом, пишіть. У них немає вибору. Якщо вони не будуть писати заяви, їх, швидше за все, поб'ють", - зазначила Копушенко, додаючи, що серед опозиційних партій немає єдності і чіткої стратегії дій.читайте такожПрезидент Киргизстану заявив про готовність вести перемовини з опозицією
Журналістка стверджує, що місцеві жителі через кризу влади і хаос в країні, намагаються об'єднуватися, щоб зберегти бізнес і забезпечити собі безпеку. Вночі такі дружини патрулюють міста.
"Тому зараз громадяни самі організовуються в народні дружини, намагаючись зберегти якісь будівлі, все, що належить бізнесу. МВС теж підключається до таких дружин. Вночі найголовніше завдання у цих людей - охороняти міста, щоб не було погромів", - підкреслила Копушенко.
Події у Киргизстані
- Після оголошення попередніх результатів парламентських виборів, у Бішкеку 5 жовтня під керівництвом опозиції відбулася акція протесту проти підсумків виборчого процесу.
- Протест переріс у заворушення, під час яких протестувальники спробували здійснити штурм Білого дому, де працює парламент країни і глава держави. Пробратися до будівлі їм не вдалося - міліція застосувала силу і розігнала активістів.
- Однак через декілька годин, в ніч на 6 жовтня, учасники протестної акції захопили Білий дім і підпалили будівлю. Далі вони попрямували до СІЗО Держкомітету національної безпеки, звідки звільнили колишнього президента країни Алмазбека Атамбаєва, який перебував в ув'язненні з серпня минулого року.
- Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков заявив про спробу захоплення влади в країні і закликав учасників протестів дотримуватися закону.
- На тлі кризи подали у відставку прем'єрміністр країни Кубатбек Боронов і спікер парламенту Дастан Джумабеков.
- Центральна виборча комісія прийняла рішення про невизнання виборів до парламенту такими, що відбулися.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред