Незабаром Москва, Баку і Єреван можуть провести перемовини, під час яких буде узгоджено механізм, спрямований на встановлення контролю над режимом припинення вогню в зоні конфлікту у Нагірному Карабасі.
Про це заявив глава МЗС Росії Сергій Лавров, повідомляє ТАСС.
За його словами, проблему недотримання сторонами конфлікту режиму перемир'я можна вирішити за допомогою створення спеціального механізму контролю.
"(Необхідне) створення механізму контролю за дотриманням режиму припинення вогню. Над цим ми активно працюємо, в тому числі наше Міністерство оборони, насамперед з колегами з Азербайджану та Вірменії. Сподіваюся, найближчим часом буде узгоджений такий механізм", - сказав Лавров, додавши, що учасники конфлікту та інші міжнародні гравці повинні утриматися від військової риторики.
Також він додав, що в документах в рамках Мінської групи ОБСЄ вказується заклик до Вірменії та Азербайджану не завдавати військові удари по цивільних об'єктах.
"Це ж підтверджено і в документі, який вони погодили 18 жовтня. Удари по цивільній інфраструктурі, населених пунктах - це неприйнятно", - додав глава російського МЗС.читайте такожУ Путіна відреагували на ракетний удар Баку по території Вірменії
Наостанок він підкреслив, що країни-гаранти конфлікту у Нагірному Карабасі повинні переконати Вірменію і Азербайджан дотримуватися перемир'я, після чого можна буде запустити механізми щодо стабілізації ситуації в регіоні.
Позиція Росії щодо конфлікту у Нагірному Карабасі
- Росія є однією з країн-гарантів врегулювання збройного протистояння Азербайджану і Вірменії у Нагірному Карабасі. 1 жовтня Вашингтон, Париж і Москва виступили зі спільною заявою, в рамках якої закликали Баку і Єреван припинити вогонь і сісти за стіл перемовин.
- Глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Москва не підтримує позицію Туреччини і Азербайджану щодо конфлікту у Нагірному Карабасі і закликає сторони вести перемовини.
- Лавров стверджує, що Росія може відправити своїх "спостерігачів" до зони нагірно-карабахського конфлікту, однак для цього потрібна згода Баку і Єревана.
- Президент РФ Володимир Путін заперечує допомогу Єревану за лінією ОДКБ в даному конфлікті, тому що домовленості не поширюються на територію Нагірного Карабаху.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред