Протягом останніх десятиріч в усьому світі збільшується кількість природних катаклізмів, заявила завідувач відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.
Зміна клімату зумовлює зростання їхньої кількості та інтенсивності, підкреслила вона в ході чату в Главреді.
"Найбільших економічних збитків та втрат завдають тропічні циклони. Загальна енергія тропічного циклону за день у 70 разів більше енергії, яку споживає за день все людство, та у 200 разів більше світового виробництва електроенергії та відповідає енергії, яка звільнилася б від вибухів 10 ядерних бомб", - розповіла фахівець.
Вона нагадала, що лише від тропічних ураганів за останні 50 років загинуло майже 800 тисяч людей, а економічні збитки сягнули близько 1 трлн 400 млрд доларів США. Тобто в середньому це 43 смертельні випадки і 78 млн доларів щодня.
"Кількість та інтенсивність цих ураганів, особливо 4-ї та 5-ої категорій, зростає, що приводить до великих людських втрат, катастрофічних руйнувань та збитків для багатьох країн, особливо острівних", - стверджує кліматолог.
За її словами, нерідко ці події нагадують "картину апокаліпсису".
Балабух уточнила, що лише з 1975 по 2005 рік енергія ураганів зросла на 70%, швидкість вітру збільшилася в 1,5 рази, а, крім того, збільшилася тривалість циклонів.
читайте такожВід посухи до руйнівних повеней: вчений попередив про різку зміну клімату
Вона підкреслила, що 2020 рік став безпрецедентним з цієї точки зору.
Втім, на щастя, Україна знаходиться в помірних широтах, і до нас такі циклони не заходять, додала Балабух.
Раніше Балабух розповіла: загальні тенденції свідчать про те, що температура повітря і надалі зростатиме.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред