Питання врегулювання кризової ситуації у Киргизстані залежить від домовленостей місцевих кланів та формування ними органів державної влади. Більшість політичних партій країни декларують співпрацю з Росією, тому фактор Москви буде визначальним у подальшому політичному розвитку держави.
Про це розповів політолог Віталій Кулик у ефірі телеканалу Україна 24.
За його словами, протести у столиці Киргизстану Бішкеку та інших киргизьких містах давно супроводжуються мародерством. Криза влади триватиме допоки, доки клани не домовляться між собою. Як тільки буде знайдено компроміс, силовики знову почнуть працювати.
"У минулі рази це було досить швидко. Клани домовляються, формується уряд, силовики приходять до тями, відповідно, починається наведення порядку", - стверджує Кулик.читайте такожМасові відставки і захоплення телеканалів: журналістка розповіла про хаос у Киргизстані
Також він підкреслив, що Росія має серйозний вплив на Киргизстан – більшість політичних партій орієнтовані на співпрацю з Москвою. Отже, фактор РФ буде ще довго визначати політику республіки.
Події у Киргизстані
- У понеділок, 5 жовтня, на площі Ала-Тоо у Бішкеку пройшов мітинг проти результатів парламентських виборів, результати яких не визнали опозиційні політичні сили.
- Протести переросли у заворушення - активісти намагалися захопити парламент і адміністрацію президента, однак їх розігнали силовики.
- Через кілька годин протестувальники увірвалися до будівлі Білого дому і взяли парламент під свій контроль. Після цього вони вирушили до СІЗО Державного комітету з національної безпеки, звідки звільнили колишнього президента країни Алмазбека Атамбаєва.
- Президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков виступив із заявою про спробу захоплення влади в країні і закликав протестувальників дотримуватися закону.
- 6 жовтня Центрвиборчком Киргизстану прийняв рішення про невизнання результатів виборів до парламенту.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред