Стратегія Азербайджану в рамках конфлікту у Нагірному Карабасі базується на створенні максимально складних для Єревана умов у протистоянні з Баку, які можуть забезпечити успіх азербайджанської військової операції.
Про це розповів політолог Андрій Дацюк в ефірі телеканалу Україна 24.
За його словами, Баку робить ставку на власну військову перевагу над Єреваном і союз з Туреччиною, у якої не тільки найбільша після російської сухопутна армія у Європі, але і кордон з учасниками нагірно-карабахського конфлікту.
"Ще одна важлива особливість - азербайджанський наступ успішний, і на сьогодні Азербайджан фактично відвойовує території, місто Джебраїл біля іранського кордону, цей напрямок відсікає Карабах від Ірану", - зазначив експерт.
Також він додав, що в разі успішної реалізації азербайджанських планів, Вірменія опиниться в максимально складній ситуації в контексті військового протистояння з Азербайджаном.
"Якщо Азербайджану вдасться реалізувати стратегічний задум цього наступу, у Вірменії з одного боку буде Туреччина, з іншого - Грузія, яка не надала Росії повітряний і сухопутний простір, плюс Азербайджан і невеликий перешийок кордону з Іраном, який буде перекриватися безпілотниками", - підкреслив Дацюк.читайте такожУ Ердогана допустили участь Туреччини у війні у Нагірному Карабасі
Конфлікт у Нагірному Карабасі
- Вірмено-азербайджанський конфлікт у Нагірному Карабасі загострився вранці, 27 вересня. Баку і Єреван висунули на адресу один одного двосічні звинувачення в порушенні режиму припинення вогню. Після цього Азербайджан оголосив про контрнаступальну операцію в районі невизнаної НКР.
- Позицію Азербайджану щодо Карабаху підтримала Туреччина. У турецькому МЗС назвали Вірменію агресором, а президент Реджеп Ердоган заявив, що Нагірний Карабах належить Баку, який почав реалізацію операції зі звільнення своїх окупованих територій.
- 10 жовтня Азербайджан і Вірменія домовилися про укладення тимчасового перемир'я. Однак за годину після його початку сторони висунули взаємні звинувачення в порушенні режиму припинення вогню.
- У МЗС Туреччини зв'язалися з Москвою і попросили Росію вплинути на Вірменію з метою дотримання Єреваном перемир'я.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред