У конфлікті у Нагірному Карабасі Туреччина і Азербайджан відкрито грають на підвищення ставок для посилення своїх позицій у процесі перемовин. Анкара намагається змінити формат перемовин з метою підвищення своєї ролі і просування інтересів в регіоні.
Про це розповів аналітик центру Український інститут майбутнього Ігор Тишкевич у ефірі телеканалу Україна 24.
За його словами, Анкара, як і Баку, весь час підвищують ставки, щоб внести зміни у формат переговорного процесу. Вашингтон залишає регіон, Париж прагне підтримувати Вірменію. Туреччина до цього моменту втрачала свої позиції.
Однак відтепер вплив Туреччини посилився, і Анкара наполягає на зміні формату перемовин для закріплення своїх інтересів.читайте такожУ Азербайджані розкрили плани щодо наступу на Нагірний Карабах
"Відповідно, інтерес Туреччини - переформатування не стільки "Мінської" групи ОБСЄ, скільки взагалі процесу перемовин щодо Нагірному Карабаху, щоб увійти в цей процес і таким чином зафіксувати наявність власного впливу і власних інтересів", - підкреслив Тишкевич.
Роль Туреччини у конфлікті у Нагірному Карабасі
- Після відновлення збройного конфлікту Азербайджану і Вірменії у Нагірному Карабасі Туреччина відкрито виступила на підтримку Баку. У Анкарі назвали Вірменію агресором і "державою-терористом", дії якої дестабілізують ситуацію на Південному Кавказі.
- Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що прийшов час, коли Азербайджан прийняв рішення звільнити свою окуповану територію і закликав Вірменію вивести війська з Нагірного Карабаху.
- У Ердогана заперечують перекидання бойовиків у зону нагірно-карабахського конфлікту, проте не виключають залучення до військових дій турецьких збройних сил.
- Росія, як одна з країн-гарантів врегулювання конфлікту у Нагірному Карабасі, попросила Туреччину не провокувати конфронтацію, в результаті якої може статися масштабна дестабілізація на всьому Закавказзі.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред