Імпічмент 45-му президенту США Дональду Трампу можна оголосити після того, як термін його повноважень на посаді глави Білого дому закінчиться.
Про це розповів заслужений професор юриспруденції Університету Східної Кароліни, конституціоналіст Майкл Герхард в інтерв'ю виданню Апостроф.
За його словами, подібні прецеденти в історії Америки були тричі. Вперше це сталося в 1797 році, коли Палата представників піддала імпічменту сенатора Вільяма Блаунта після того, як він залишив свою посаду.
"У 1862-му Палата представників піддала імпічменту федерального суддю Веста Гемпфрі через рік після того, як він залишив свою посаду. Конгрес тоді підтримав звинувачення, "усунув" Хемпфрі з посади і позбавив права займатися юридичною практикою. І також імпічмент торкнувся військового міністра з офісу президента Улісса Гранта Белнап, хоча Белнап і звільнився з посади, щоб уникнути імпічменту", - розповів Герхард.
Експерт припустив, що президенту Трампу вдасться уникнути "в'язниці та сплати за векселями".
"Але йому (Трампу, - ред.) не уникнути того факту, що він - єдиний президент, який двічі пройшов через імпічмент, і від поширеної думки, що саме він відповідальний за атаку на Конгрес", - зазначив Герхард.
читайте такожКоли Сенат розгляне питання імпічменту Трампа: ЗМІ назвали час "Ч"
Імпічмент Трампа - останні новини:
- 13 січня Палата представників Конгресу США оголосила імпічмент чинному американському президенту Дональду Трампу.
- Трампа звинуватили в підбурюванні своїх прихильників до штурму Капітолія, спроба якого сталася 6 січня.
- Трамп зробив першу заяву після оголошення йому імпічменту. Про рішення Палати представників Конгресу у відеозверненні глави Білого дому до американців немає ані слова.
Протести в США та імпічмент Трампу - що потрібно знати
Вибори в США відбулися в кінці 2020 року. Переможцем президентських перегонів став колишній віце-президент, демократ Джозеф Байден.
Трамп розпорядився почати передачу влади Байдену, проте вирішив боротися за президентське крісло – пригрозив великим судовим позовом. Трамп стверджував, що у нього вкрали перемогу.
6 січня прихильники президента США Дональда Трампа влаштували масштабну акцію протесту біля Капітолію, де проходило засідання Конгресу щодо затвердження результатів виборів.
Протест переріс у зіткнення із силовиками, а потім демонстранти прорвалися в будівлю Капітолію. В ході заворушень загинули п'ятеро людей.
Проте Конгрес все ж таки зміг поставити крапку у виборчих перегонах. 7 січня були затверджені підсумки виборів у США - перемогу здобув Байден, а Трампу пригрозили імпічментом.
Президенту-републіканцю довелося визнати свою поразку на виборах. Однак це сталося за кілька днів після масових заворушень у Вашингтоні.
13 січня Палата представників Конгресу США вдруге за каденцію Трампа оголосила йому імпічмент. Главу держави звинуватили в підбурюванні своїх прихильників до штурму Капітолію.
У 2019 році Трампа звинувачували за двома статтями - зловживання владою і перешкоджання роботі Конгресу. Однак у лютому 2020 року Сенат контролювали "республіканці", тому він зберіг свою посаду.
Таким чином 45-й президент США став третім президентом в історії країни, якому був оголошений імпічмент Палатою представників Конгресу і першим в історії Америки главою держави, якого двічі піддали процедурі імпічменту.
Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі підписала затверджений конгресменами обвинувальний висновок щодо імпічменту президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа.
Щоби остаточно усунути Трампа від влади, рішення має прийняти американський Сенат з більшістю в 2/3 голосів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред