Депутати ВР закликали Нобелівський комітет виключити вірменського проксі Кремля з номінантів на премію миру

22 квітня 2024, 17:36
151
Депутати ВР закликали Нобелівський комітет виключити вірменського проксі Кремля з номінантів на премію миру
Рубен Варданян / Фото: Вікіпедія

Українські парламентарі стурбовані: Рубен Варданян – фігурант "Миротворця", людина, яка вважається в США небезпечною на рівні пропагандистки Сімоньян, може стати нобелівським лауреатом. Політики публічно закликають відхилити кандидатуру вірменського багатія і чи не найбільшого вірменського друга Путіна Рубена Варданяна в якості номінанта на найпрестижнішу премію планети. Про це повідомляє 5 канал.

Підписанти декларують, що вважають неприпустимим та абсурдним номінацію на премію миру людини, яка підтримує тероризм та сепаратизм, яка замішана у корупційних скандалах, є спонсором російської агресії та ворогом України. Парламентарі мають підстави так характеризувати Рубена Варданяна. У 2019 22 депутати Європарламенту ініціювали його внесення до списків санкцій, як "соратника Кремля".

У 2022-му 46 членів Конгресу США внесли Варданяна в проєкт списку санкцій, поряд з головною пропагандисткою Кремля - Маргаритою Симоньян.

відео дня

Згодом особистим указом Володимира Зеленського Варданяна внесли до санкційних списків України з формулюванням: "Вище керівництво системоутворюючої російської компанії, яке залучено до... підтримки дій, які підривають чи загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України". У 2023 СБУ внесла Рубена Варданяна до бази "Миротворець", з приміткою, що він підлягає "негайній передачі правоохоронним органам України чи країн НАТО".

"Сьогодні у Миротворці – завтра у номінантах на Нобелівську премію. Абсурд!", – написав на своїй особистій сторінці у Facebook Володимир Ватрас – депутат від партії Слуга Народу.

"Мені іноді здається, що світ божеволіє. У тому році Дон дон, у цьому Варданян, може ще путіна на Нобелівську премію миру представите? Сюр…" - вторить йому колега по партії Ганна Скороход.

Автори листа акцентують увагу на тому, що ініціаторами висування Варданяна стали російські агенти впливу. Про те, що це операція з відбілювання репутацію "людини путіна", яка потенційно могла б скласти конкуренцію Пашиняну, свідчить "запуск" новини в інфопростір російськими першоджерелами – Sputnik і РБК. Власник останнього, Григорій Березкін – теж перебуває під санкціями ЄС, Канади, Британії та Австралії.

Поки Нобелівський комітет ніяк не відреагував на лист українських парламентарів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти