У КДБ Білорусі повідомили, що експретенденту на участь у виборах президента Віктору Бабарику пред'явлено звинувачення у його кримінальній справі. Опозиціонер і банкір звинувачується в отриманні хабарів організованою групою в особливо великому розмірі і в їх легалізації.
Аналогічні звинувачення пред'явлені кільком заступникам голови правління "Белгазпромбанку". Як повідомляє Tut.by з посиланням на повідомлення силовиків, усі обвинувачені визнали провину, "за винятком В.Бабарика".
За ч. 3 ст. 430 КК Бабарику загрожує від 5 до 15 років зі штрафом. Друга стаття в його звинуваченні - ч.2 ст. 235 КК - передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 4 до 7 років зі штрафом.
Довідка
Віктор Бабарико - білоруський бізнесмен і політик. До 12 травня 2020 року обіймав посаду голови правління Белгазпромбанку. На цій посаді він пропрацював майже 20 років.
12 травня Бабарико висунув свою кандидатуру на пост президента Білорусі на вибори 9 серпня. Інтернет-опитування публікували результати, згідно з якими бізнесмена готові підтримати на виборах понад 50% білоруських виборців.
Його команда зібрала майже 425 тисяч підписів за висунення кандидатури Бабарика на пост президента.
18 червня Віктора Бабарика і його сина Едуарда Бабарика затримали за звинуваченням у нелегальному виведенні понад 430 мільйонів доларів США через Белгазпромбанк до Латвії.
Політик і його син перебувають у слідчому ізоляторі.
Ситуація у Білорусі - про що йшлося раніше:
- Колишній очільник Белгазпромбанку Віктор Бабарико розповів своїм адвокатам, що розмова президента Білорусі Олександра Лукашенка з представниками опозиції у слідчому ізоляторі КДБ не призвела до якихось домовленостей. Опозиція готова говорити з владою тільки в умовах реального і рівного діалогу.
- 10 жовтня президент Білорусі Олександр Лукашенко зустрівся у СІЗО з членами Координаційної ради опозиції і закликав зміни до Конституції країни вносити законним способом. На зустрічі були присутні колишній кандидат у президенти Білорусі Віктор Бабарико, активіст виборного штабу Бабарика Юрій Воскресенський, член Президії Координаційної ради Лілія Власова, політтехнолог Віталій Шкляров, а також директор Pandadoc Дмитро Рабцевич. Учасники дискусії сиділи за овальним столом, біля кожного були встановлені таблички з прізвищами та іменами.
Ситуація у Білорусі - про що важливо знати:
9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, за Олександра Лукашенка проголосували 80,1% виборців, за його головного опонента Світлану Тихановську - 10,1%.
Після оголошення результатів виборів країну охопили акції протесту. Силовики затримують учасників мітингів і застосовують до них силу, відкривають політично вмотивовані справи проти опозиціонерів.
В Євросоюзі не визнали результати виборів і вирішили запровадити санкції проти білоруських чиновників, відповідальних за фальсифікацію результатів голосування і застосування насильства проти незгодних.
23 вересня в Мінську відбулася таємна інавгурація Лукашенка.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред