У середу, 20 січня, у Вашингтоні відбулася інавгурація обраного президента США Джо Байдена. У Білому домі він змінив Дональда Трампа й офіційно став 46-м президентом США.
Як і більшість його попередників за останні 200 років, Джо Байден склав присягу біля будівлі Капітолію (з 1980-х церемонія проходить на щаблях біля західного фасаду). Трансляція церемонії інавгурації велася в Youtube.
Разом з ним склала присягу Камала Харріс — перша жінка віцепрезидент в історії США.
Усупереч традиції Дональд Трамп відмовився брати участь в інавгурації свого наступника, оскільки так і не визнав поразку на виборах.
Через пандемію коронавірусу були скасовані багато традиційних заходів інавгурації президента США: не було ні масштабного військового параду, ні святкових балів.
У Байдена попросили людей не приїжджати на інавгурацію через карантинні обмеження. Ті, хто був присутній особисто, здали експрес-тести на коронавірус, після чого пройшли на трибуну для гостей.
Зазначимо, національний гімн США під час інавгурації Джо Байдена і Камали Харріс виконала Леді Гага.
Безпеку заходу забезпечувало майже 25 тисяч нацгвардійців. У США побоюються протестів після того, як 6 січня прихильники Трампа прорвалися до будівлі Капітолію, унаслідок чого загинуло п'ятеро людей.
Як повідомила команда Байдена, на церемонію інавгурації він вдягнув темно-синій костюм і такого ж кольору пальто від Ralph Lauren.
Джилл Байден вибрала світло-синє твідове пальто і плаття, створені дизайнером Олександрою О'ніл. Вона працює під торговою маркою Markarian у Нью-Йорку.
Колишні президенти на інавгурації Байдена
На інавгурацію Байдена прийшли Біл Клінтон з дружиною, Барак Обама з дружиною. Також був помічений Джордж Буш молодший.
А що Трамп? Він покинув Білий дім
Дональд Трамп разом з родиною покинув резиденцію президента у Білому домі. Він вважався президентом до 12:00 за місцевим часом.
Зазначимо, Трамп покинув Білий дім на вертольоті. Спочатку 45-й президент США попрямує на військову базу "Ендрюс" в штаті Меріленд, де відбудеться церемонія його прощання. Звідти він планує відправитися до своєї приватної резиденції Мар-а-Лаго у Флориді.
Церемонія від'їзду Трампа супроводжувалася традиційним військовим салютом з 21 гармат.
Протести у США та імпічмент Трампу
Вибори у США відбулися наприкінці 2020 року. Переможцем президентських перегонів став колишній віцепрезидент, демократ Джозеф Байден.
Трамп дав вказівку почати передавання влади Байдену, проте вирішив боротися за президентське крісло – пригрозив великим судовим позовом. Трамп стверджував, що у нього вкрали перемогу.
6 січня прихильники президента США Дональда Трампа влаштували масштабну акцію протесту біля Капітолію, де проходило засідання Конгресу щодо затвердження результатів виборів.
Протест переріс у зіткнення із силовиками, а потім демонстранти прорвалися в будівлю Капітолію. Під час заворушень загинуло п'ятеро людей.
Проте Конгрес все ж таки зміг поставити крапку у виборчих перегонах. 7 січня були затверджені підсумки виборів у США - перемогу здобув Байден, а Трампу пригрозили імпічментом.
Президенту-републіканцю довелося визнати свою поразку на виборах. Однак це сталося за кілька днів після масових заворушень у Вашингтоні.
13 січня Палата представників Конгресу США вдруге за каденцію Трампа оголосила йому імпічмент. Главу держави звинуватили в підбурюванні своїх прихильників до штурму Капітолію.
У 2019 році Трампа звинувачували за двома статтями - зловживання владою і перешкоджання роботі Конгресу. Однак у лютому 2020 року Сенат контролювали "республіканці", тому він зберіг свою посаду.
Таким чином 45-й президент США став третім президентом в історії країни, якому був оголошений імпічмент Палатою представників Конгресу і першим в історії Америки главою держави, якого двічі піддали процедурі імпічменту.
Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі підписала затверджений конгресменами обвинувальний висновок щодо імпічменту президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа.
Щоби остаточно усунути Трампа від влади, рішення має прийняти американський Сенат з більшістю в 2/3 голосів.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред