Президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив, що у Вірменії "немає підстав" просити допомоги у Росії. За його словами, Баку проводить операції на своїй визнаній території.
Алієв додав, що на територію Вірменії Азербайджан йти не планує. Також він зазначив, що виведення військ ЗС Вірменії з Нагірного Карабаху має бути забезпечене шляхом переговорів у найкоротші терміни. В іншому випадку Баку піде до кінця, повідомляє РІА Новини в Telegram.
"Азербайджан проводить військові операції на своїй визнаній території, на території Вірменії таких планів немає", - підкреслив Алієв.
Крім того, президент Азербайджану зазначив, що лист прем'єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна, направлений президенту РФ Володимиру Путіну, є визнанням поразки Вірменії у Карабасі, повідомляє Telegram-канал Раньше всех. Ну почти.
Війна за Нагірний Карабах – про що йшлося раніше:
- 31 жовтня в МЗС Росії у відповідь на звернення прем'єр-міністра Республіки Вірменія Нікола Пашиняна до президента РФ Володимира Путіна заявили, що Росія надасть Єревану необхідну допомогу, якщо бойові зіткнення будуть перенесені безпосередньо на територію Вірменії.
- 31 жовтня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звернувся до глави Кремля Володимира Путіна з проханням почати консультації для визначення форми підтримки щодо забезпечення безпеки Вірменії.
- 30 жовтня прессекретар російського глави держави Дмитро Пєсков заявив, що миротворчий континент в зону вірмено-азербайджанського конфлікту у Нагірному Карабасі може бути введений тільки за погодженням з Баку і Єреваном.
Конфлікт в Нагірному Карабасі - що важливо знати:
Азербайджан і Вірменія перебувають у стані військового конфлікту через суперечку про приналежність Нагірного Карабаху. У далекому 1991 році Нагірний Карабах, за підтримки Єревана, оголосив про свій суверенітет і незалежність від Азербайджану. Це стало причиною трирічного збройного конфлікту.
У період збройного зіткнення загинули понад 30 тисяч осіб.
Держави підписали Бішкекський протокол про перемир'я і перевели конфлікт у заморожений стан. Однак час від часу між Єреваном і Баку відбуваються перестрілки.
Міжнародна спільнота вважає Нагірний Карабах територією Азербайджану. Такої ж позиції дотримується й офіційний Київ.
27 вересня збройні сили Азербайджану напали на невизнану Нагірно-Карабаську Республіку. Між силами Вірменії та Азербайджану знову почалися запеклі бої.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред