Суд у справі MH17: родичі загиблих вимагають компенсацію від бойовиків

Сторону обвинувачення представляє Державна прокуратура Нідерландів.

Нідерланди, суд, МН17
У Нідерландах проходить суд у справі МН17 / Reuters

У понеділок, 9 березня, Окружний суд Гааги почав судові засідання щодо перших чотирьох підозрюваних у справі про катастрофу літака Malaysia Airlines рейсу МН17 в липні 2014 року.

Головуючий суддя Окружного суду Гааги Хендрік Стейнгаюс сказав, що кожне судове засідання буде починатися об 11:00 і триватиме до 18:00 за київським часом. Він додав, що з 13:00 до 14:00 буде обідня перерва, а з 16:00 до 16:30 коротка перерва.

Крім нього процес будуть вести судді Дагмар Костер і Хелейна Керстенс-Фокенс. Також поруч з ними сидять і запасні судді, які були призначені, враховуючи тривалість розгляду цієї справи.

На засіданні сторону обвинувачення представляє Державна прокуратура Нідерландів. На засіданні присутня сторона захисту підозрюваного Олега Пулатова. Також на засіданнях буде присутній російський адвокат Олена Кутіна.

При цьому вже більше 80 родичів пасажирів, загиблих під час катастрофи літака мають намір домагатися грошової компенсації від обвинувачених у справі, заявив головуючий суддя. "На даний момент 49 чоловік висловили бажання виступити в суді, 82 - звернутися до суду письмово, 84 - звернутися за грошовими компенсаціями", - сказав суддя.

Нагадаємо, літак рейсу MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року над окупованою Росією територією Донецької області. Загинули всі 298 осіб, що знаходилися на борту. Більшість загиблих (196 осіб) - громадяни Нідерландів.

Спільна слідча група встановила, що літак збила ракета, випущена з російського комплексу Бук.

Як відомо нещодавно Україна звільнила всіх прокурорів у справі про трагедію рейсу МН17.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти