Завтра, 9 березня, у Гаазі почнеться судовий розгляд резонансної справи про величезну авіакатастрофу малайзійського літака рейсу MH17 над Донбасом.
Слухання пройдуть в Схіпхол, неподалік від Амстердама. Звинувачення пред'явлені 4 особам, які були причетні до доставки в Україну російського комплексу "Бук": Ігорю Гіркіну, Сергію Дубінському, Олегу Пулатову і українцю Леоніду Харченку.
За словами юристів, судовий процес у справі MH17 може тривати 4-5 років. Тільки після цього можна говорити про винесення будь-якого рішення.
"Юристи очікують, що це займе 4-5 років з понеділка і до того, коли ми будемо мати рішення у цьому суді. Далі вони можуть піти в апеляцію, далі у Верховний суд. А потім ще й у Європейський суд з прав людини", - сказав очільник фонду MH17 Disaster Foundation Піт Плюг, передає Європейська правда.
За словами очільника фонду, всі судові процеси займуть 10-15 років.
Що зараз відбувається в Нідерландах?
У неділю, 8 березня, родичі загиблих пасажирів провели мовчазну акцію протесту навпроти російського посольства в нідерландській Гаазі.
Протестувальники виставили 298 білих стільців, які символізують загиблих в авіакатастрофі. Під час акції учасники також вшанували хвилиною мовчання всіх жертв трагедії, серед яких було 196 громадян Нідерландів, повідомляє Укрінформ.
Що пишуть в соцмережах
Відзначимо, в соцмережах суд в Гаазі чекають з нетерпінням і надією на те, що винні будуть покарані.
"А у когось завтра Гаага, суд через збитий над Україною М17 з доказами про причетність до теракту вищого військового керівництва Росії. І можливо, вже скоро вся крива країна прокинеться внесеною до списків терористів. З добрим ранком!", - пише користувач Мережі.
"Ще б Путіна на лаву підсудних", - додав інший користувач Мережі.
"Чому небо не закрили над Україною? Його там не повинно було бути. В першу чергу винні ті, хто допустив цивільний борт в зону бойових дій", - висловився ще один користувач Мережі.
"Випадково чи ні, але суд над російськими злочинцями стартує в день народження Тараса Шевченка", - звернув увагу Антон Березанський.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, особистості 13 свідків у справі про збитий на Донбасі у 2014 році Боїнг малазійських авіаліній МН17 будуть засекречені, тому що їхнє здоров'я і безпека знаходяться під загрозою.
Згідно з документами, свідки "піддаються значним ризикам".
У той же час, одному свідкові відмовили в проханні про анонімність. Слідчий суддя вважає, що свідок відчуває загрозу в зв'язку зі своїми заявами, однак гарантувати йому анонімність практично неможливо.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред