Зустріч Путіна і Ердогана тет-а-тет: сторони досягли домовленості

Діалог глав держав тривав більше шести з половиною годин.

Путін, Ердоган
Зустріч Реджепа Ердогана і Володимира Путіна / Reuters

У четвер, 5 березня, у столиці Росії, пройшла зустріч президентів РФ і Туреччини Володимира Путіна і Реджепа Тайіпа Ердогана.

Відповідне повідомлення опублікували російські ЗМІ.

Бесіда три години поспіль велася у форматі тет-а-тет. Спершу Путін висловив співчуття з приводу загибелі військовослужбовців Туреччини в Сирії і заявив, що загострення ситуації в сирійському Ідлібі вимагало прямої особистої розмови глав двох країн.

Ердоган зазначив, що основне завдання — розвивати відносини Москви й Анкари, які останнім часом "досягли піку".

"Ми не завжди згодні з нашими турецькими партнерами у своїх оцінках того, що відбувається в Сирії, але кожен раз в критичні моменти, спираючись на досягнутий високий рівень двосторонніх відносин, нам досі вдавалося знаходити точки дотику по виниклих спірних моментах, виходити на прийнятні рішення. Так сталося і цього разу", - повідомив Путін.

За підсумками переговорів, Туреччина та Російська Федерація досягли угоди щодо припинення вогню в сирійському Ідлібі. Обидва лідери підкреслили необхідність досягнення угоди та відзначили важливість особистої зустрічі глав держав.

"Наш тісний особистий контакт дозволяє оперативно вирішувати різні питання двостороннього співробітництва та виробляти спільні підходи до врегулювання ключових міжнародних проблем", - сказав Путін.

У ході зустрічі російський лідер нагадав, що в нинішньому році це вже третя зустріч з турецьким колегою, оскільки була "дуже гостра ситуація, що склалася в сирійській провінції Ідліб".

Сторони переговорів погодили підсумковий документ з питань врегулювання ситуації в Сирії.

"За підсумками наших переговорів ми погодили спільний документ, положення якого оголосять міністри закордонних справ. У ньому викладено ті рішення, які ми разом з паном Ердоганом виробили в ході сьогоднішніх більш ніж шестигодинних консультацій", - сказав Путін.

Глава Кремля підкреслив, що зустріч була успішною і домовленості Сирії і Росії дозволять вирішити гострі проблеми мирного населення Сирії, яке страждає від військових дій.

"Висловлюю надію на те, що ці домовленості послужать гарною основою для припинення бойових дій у Ідлібській зоні деескалації, покладуть кінець страждань мирного населення і наростання гуманітарної кризи, створять умови для продовження мирного процесу в Сирійській Арабській Республіці між всіма сторонами конфлікту", - заявив він.

За словами Путіна, шестигодинні переговори були дуже непростими, однак результативними.

Як повідомляв Главред, турецькі війська розгорнули атаку по всіх відомих об'єктах режиму Башара Асада в Сирії. Це сталося після того як 27 лютого авіація РФ атакувала турецька конвой в сирійській провінції Ідліб.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти