Україна розділилася навпіл у питанні "особливого статусу" Донбасу: нове опитування

21 серпня 2020, 15:58оновлено 21 серпня 2020, 16:38
344
Прихильників запровадження "особливого статусу "найбільше серед виборців "Опозиційної платформи - за життя".
Донбас
Україна розділилася навпіл у питаннях особливого статусу Донбасу / Фото УНІАН

Надання "особливого статусу" Донбасу підтримують і не підтримують майже однакове число українців.

Про це свідчать дані дослідження, проведеного Фондом "Демократичні ініціативи" ім.Ілька Кучеріва та Центром Разумкова, які були оприлюднені під час пресконференції 21 серпня в Києві.

Варіант відповіді "безумовно підтримую, закон потрібен якомога швидше для встановлення миру" обрали 26,7% респондентів по всій країні.

26,8% тих, хто взяли участь в опитуванні, вважають, що ОРДЛО не повинно мати ніякого особливого статусу, 15,5% згодні на нього в разі відновлення в регіоні дії Конституції і законів України, ще 9,2% підтримують особливий порядок місцевого самоврядування в разі введення на Донбас миротворців.

Прихильників введення "особливого статусу" найбільше серед виборців "Опозиційної платформи - за життя" - 59,2%.

Серед прихильників "Слуги народу" цей показник більш ніж удвічі нижчий - 22,4%, серед прихильників" Батьківщини " - 17,5%.

Найменші показники серед прихильників "Європейської солідарності"(10,6%) та "Голосу" (10%).

Проти особливого порядку місцевого самоврядування в ОРДЛО найбільш активно виступає електорат "Євросолідарності" - 50,4% їхніх виборців вважають такі законодавчі зміни неприйнятними, далі йдуть прихильники ВО "Батьківщина" - 35,8%,"Слуги народу" - 27,6%,"Голосу" - 22,6% і ОПЗЖ - 6,9%.

Україна розділилася навпіл у питанні 'особливого статусу' Донбасу: нове опитування
Свіжі дані опитування / скріншот dif.org.ua

Дослідження проводив Фонд "Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва" спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 3 по 9 серпня 2020 року в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Експерти опитали 2022 респондентів віком від 18 років методом інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондентів за вибіркою, яка репрезентує доросле населення. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

читайте такожЕлекторальні настрої українців знову змінилися: свіжий рейтинг партійНагадаємо, раніше повідомлялося, що поняття "особливого статусу" Донбасу внесене до низки документів, які були ухвалені в процесі переговорів Тристоронньої контактної групи з питань врегулювання російсько-українського конфлікту. Таке формулювання потрібно замінити на "особливий режим адміністративного управління".

Про це заявив голова делегації Києва в ТКГ з питань Донбасу, перший президент України Леонід Кравчук в ефірі телеканалу Дом.

За словами політика, поняття особливого статусу не є коректним, тому українська сторона наполягатиме на зміні формулювання на особливий режим адміністративного управління.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти