З 2000 по 2020 рік обсяги виробництва гречки в Україні скоротилися більш ніж вчетверо - до 104 тисяч тонн. Такі дані надали експерти Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).
За їх словами, сільгоспвиробники тепер воліють займатися вирощуванням більш вигідною та орієнтованої на експорт продукції – пшениці, кукурудзи, соняшнику і т.д. Нестача ж власної гречки компенсується закупівлею дешевої крупи з Росії.
Відповідно, станом на 2021 року Україна одночасно входить і в рейтинг найбільших світових виробників (3-е місце), і в рейтинг найбільших світових імпортерів гречаної крупи (4-е місце).
"Причиною такої ситуації послужила сформована культура споживання гречки в нашій країні з одночасним скороченням обсягів її виробництва. Тим більше, що серйозну конкуренцію становить дешева гречка виробництва Російської Федерації", – вважає аграрний аналітик Світлана Литвин.
На сьогодні Російська Федерація є найбільшим постачальником гречки в Україну (з часткою в 42% від загального обсягу імпорту). При цьому ціна такої крупи російського виробництва з РФ на 19% менше середньої ціни інших постачальників.
читайте такожВ Антимонопольному комітеті розповіли, на скільки подорожчали гречка й овочі
Нагадаємо, раніше повідомлялося:
В Україні з початку 2021 року подорожчали продукти. Зараз за літр соняшникової олії доведеться заплатити від 36 до 52 гривень, цукор в середньому коштує 27 гривень за кілограм, яйця — від 35 до 50 гривень за десяток.
Як повідомляють у Державній службі статистики, за 2020 рік в Україні сильно подорожчали крупи:
- гречка - на 34,8% (з 27 до 37 грн за кг);
- рис - на 4,8% (до 23,93 грн за кг);
- манка - до 15,91 грн за кг.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред