Вчена розповіла, чи загрожує Україні та світу голод через зміну клімату

15 жовтня 2020, 12:46оновлено 15 жовтня 2020, 22:23
262
Кліматолог і географ-метеоролог Віра Балабух озвучила власний прогноз з приводу зміни клімату в Україні.
Клімат
Вчена розповіла, чи загрожує Україні та світу голод через зміну клімату / УНІАН

Відомий український кліматолог і географ-метеоролог Віра Балабух відповіла на питання, чи загрожує людству голод через планетарну зміну клімату.

Свою думку вчена висловила під час чату на Главреді.

"Дві найбільші небезпеки, які створюють зміни клімату у світі - проблеми з продовольством і водою. Тому тенденція зростання дефіциту вологи вкрай негативно позначається на сільському господарстві багатьох регіонів. Наприклад, в африканських країнах це призводить до того, що люди більше не можуть жити в цих країнах і змушені залишати свою територію - виникають так звані кліматичні біженці, і їх кількість постійно зростає", ‒ сказала Балабух.

відео дня

За словами вченої, загальносвітові тенденції зміни клімату не минуть і український клімат.

"Ці тенденції - підвищення температури та посушливості - характерні й для України. Але все-таки ми знаходимося в більш сприятливих кліматичних умовах, і ці зміни для нас поки не є катастрофічними, хоча й ускладнюють можливість отримувати стійкі врожаї багатьох культур. Досить часто у нас один рік з чотирьох може бути дуже врожайним, і ми не будемо знати, куди подіти цю сільськогосподарську продукцію, а інший - навпаки", ‒ заявила Балабух.

Як вважає вчена, владі країни потрібно активно застосовувати заходи, які допоможуть адаптуватися до змін клімату.

"Тому для того, щоб уникнути таких проблем, необхідно адаптуватися до змін. Насамперед йдеться про застосування нових технологій вирощування культур (зараз без зрошення неможливо виростити врожай не лише на півдні України, а вже навіть на Поліссі, тобто на території, яка донедавна вважалася зоною надмірного зволоження - розвиток крапельного зрошення допоміг би збільшити врожай), а також йдеться про селекцію та вирощування нових культур, які можуть суттєво збагатити наш раціон", - стверджує Балабух.

На думку вченої, офіційному Києву необхідно скористатися досвідом ізраїльських агрономів, які зуміли налагодити сільське господарство в умовах пустелі.

"Україна знаходиться в досить хороших кліматичних умовах, і при вмілому використанні відбуваються (збільшення тривалості вегетаційного періоду, його теплозабезпеченості й т.п.), може отримувати кілька врожаїв і стати житницею всієї Європи, та й не тільки її. Адже зміг Ізраїль, площа якого десь приблизно дорівнює площі Херсонської області, забезпечити овочами не тільки себе, а й інші країни, вирощуючи їх практично в пустелі. У нас значно кращі умови, ніж в Ізраїлю, і ми повинні цим скористатися", ‒ підсумувала вона.

читайте такожЯк впливає пандемія на клімат: вчені ошелешили відповіддю

Клімат України - що було раніше:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти