Глава української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі, перший президент України Леонід Кравчук повідомив про кроки після скасування інспектування позицій ЗСУ біля селища Шуми під Горлівкою.
Про це йдеться в листі представникам ОБСЄ голови української делегації в ТКГ, який публікує Українська правда.
Він підкреслив, що українська делегація в Тристоронній контактній групі ініціювала термінове засідання підгрупи з питань безпеки. Запланована на сьогодні перевірка не відбулася через додаткові вимоги російської сторони.
Також українська сторона запропонувала перенести інспекцію до обговорення цієї надзвичайної ситуації в рамках позачергового засідання робочої підгрупи з питань безпеки. Її пропонується скликати в найкоротші терміни.
читайте такожУ бойовиків "розігрався апетит": Кравчук пояснив скасування інспекції ЗСУ
Крім того, у своєму листі Кравчук розповів про те, що спільна поїздка в Шуми була скасована після того, як російська сторона висунула нові вимоги:
- відвідування нових точок;
- здійснення фото-та відеофіксації;
- підписання спільного протоколу.
"Українська делегація в ТКГ вважає, що згадані вище вимоги грубо порушують досягнуті вчора домовленості", - додав Кравчук.
Раніше в Міністерстві оборони прокоментували скасування інспектування позицій ЗСУ на Донбасі.
Як розповіли в прес-службі Міноборони, вранці 10 вересня українська сторона отримала нові вимоги з приводу інспектування позицій ЗСУ.
- 5 вересня ватажок бойовиків "ДНР" Денис Пушилін пригрозив відкрити вогонь по позиціях українських військових з 8:00 7 вересня. Бойовики вимагали від ЗСУ закопати траншеї, які були вириті бійцями нібито після початку перемир'я.
- 7 вересня Пушилін "переніс" дату атаки на позиції ЗСУ, "призначивши" її на 10:00 9 вересня.
- Згодом бойовики "ДНР"вдруге" перенесли " анонсований обстріл і запропонували провести засідання Тристоронньої контактної групи о 12:00 9 вересня.
- 9 вересня ТКГ провела позачергове засідання з метою недопущення зриву режиму припинення вогню на Донбасі. Учасники консультацій домовилися про спільну інспекцію в районі шумів за участю представника координатора від ОБСЄ.
- Як відомо, 22 липня учасники ТКГ домовилися про повне і всеосяжне припинення вогню на лінії розмежування з 27 липня.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред