Пандемія коронавірусу в Україні негативно позначилася на ставленні людей до влади.
Директор Київського міжнародного інституту соціології Володимир Паніотто зазначив, що під час першого карантину навесні, підтримка уряду була великою, пише РБК-Україна.
Соціолог зазначив, що в оцінці дій влади присутня певна подвійність.
"Коли ми запитуємо, наскільки успішно влада бореться з коронавірусом, то більшість оцінок негативні. Якщо ми запитуємо, чи вводила влада правильний карантин, була занадто м'якою, жорсткою, то більшість вважає, що влада діяла оптимально або навіть занадто м'яко", – пояснив Паніотто.
Він додав, що пандемія значно знизила рейтинги довіри до чинної влади в багатьох країнах світу. За його словами, саме COVID-19 завадив переобиратися на другий термін президенту США Дональду Трампу.
"Соціологи вимірюють general trust-довіру між людьми і довіру до незнайомців, але довіру до влади – особливо. Воно пов'язане з економічним розвитком і з боротьбою з COVID-19. Чим більше довіри, тим вищий розвиток і тим успішніша боротьба з коронавірусом", - додав соціолог.
Він також уточнив, що на загальний рейтинг впливає кілька факторів. Їхній вплив на кінцевий результат вичленувати складно.
Коронавірус в Україні - про що раніше повідомляв Главред:
- Кабмін прийняв рішення про введення жорсткого карантину в Україні на період з 8 по 25 січня. Причиною такого рішення влада назвала намір не допустити другої хвилі епідемії COVID - 19 на території країни.
- Глава МОЗ Максим Степанов заявив, що скасування посиленого карантину у січні не буде.
- Загальнонаціональний карантин, згідно з яким українці житимуть за правилами помаранчевої епідеміологічної зони, продовжено до 1 березня 2021 року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред