Siemens звинуватили в допомозі окупантам з розв'язанням проблеми води в Криму

4 квітня 2021, 16:31оновлено 4 квітня 2021, 18:07
374
У Криму помітили насосне обладнання марки Siemens.
Siemens в обхід санкцій поставляє насоси в Крим
Компанію Siemens звинуватили в роботі в Криму / Reuters

Обладнання в захоплений Росією Крим для викачування води в басейні річки Зуя поставила німецька компанія Siemens.

У повідомленні на сайті Асоціації реінтеграції Криму говориться, що на фото обладнання насосної станції (Бештерек-Зуйського водопроводу), поширених "владою Криму", їх основну складову складають насоси марки Siemens.

Враховуючи цю ситуацію Асоціація звернулася з офіційним листом до головної штаб-квартири Siemens в Мюнхені, в австрійську компанію Siemens, в її дочірнє підприємство в Києві і у філію Siemens в Москві.

У листі Асоціації було зазначено на використання російською окупаційною адміністрацією в Криму поставленого і обслуговуваного європейськими структурами обладнання Siemens не тільки в порушення санкцій Європейського Союзу, але як знаряддя для екоциду і вчинення військових злочинів на півострові.

Зазначається, що головною метою Бештерек-Зуйського водогону є забезпечення військових баз РФ у Криму, як засобу подальшої російської агресії і одночасно – сприяння злочинному переселенню до Сімферополя російських колонізаторів, для облаштування яких здійснюються відповідні умови.

читайте такожУ Криму окупанти заблокували десятки українських сайтів

Скандал з обладнанням Siemens у Криму:

  • Нагадаємо, в 2018 році Росія доставила в анексований Крим чотири газові турбіни, які за зовнішнім виглядом нагадують обладнання виробництва німецького концерну Siemens. У компанії заявили, що мають докази, що всі чотири турбіни, які поставлялися для здійснення проекту на півдні Росії, замість цього незаконно потрапили до Криму.
  • У держкорпорації Ростех заявили, що дочірня компанія Технопромекспорт закупила турбіни для енергооб'єктів в окупованому Криму "на вторинному ринку". У компанії не вказали фірму-виробника поставленого в Севастополь обладнання, але відзначили, що куплені установки модернізували.
  • Як відомо, в ЄС заборонили вести бізнес в Криму після анексії півострова в 2014 році.

Припинення водопостачання Криму

Росія у березні 2014 року захопила український Крим. До захоплення Криму Росією вода надходила на півострів з Дніпра по Північно-Кримському каналу. Україна забезпечувала до 85% потреб півострова у прісній воді.

У квітні 2014-го Київ припинив подачу води у Крим. Влада України неодноразово зазначала, що подачу води в Крим буде відновлено, коли півострів повернеться під контроль Києва.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти