Депутати Ради повернули в законодавство норму про лікарняні виплати за тимчасову непрацездатність для українців. "За" проголосували 244 нардепів, повідомляється на сайті парламенту.
У документі закріплюється норма про повернення права на виплату застрахованим особам, у разі настання тимчасової непрацездатності через захворювання або травму, яка не пов'язана з нещасним випадком на виробництві.
У пояснювальній записці до законопроєкту нагадується, що 31 грудня 2020 року набув чинності закон "Про реабілітацію у сфері охорони здоров'я", який по суті започаткував систему реабілітації у сфері охорони здоров'я в Україні. Водночас ним були внесені зміни до Закону"про загальнообов'язкове державне соціальне страхування".
Змінами з переліку страхових випадків нардепи виключили основний страховий випадок, за яким проводяться виплати Фондом соцстрахування, а саме "тимчасова непрацездатність внаслідок захворювання або травми, не пов'язаної з нещасним випадком на виробництві".
У записці сказано, що допомога по такому страховому випадку після введення в дію цієї частини закону з 30 червня 2021 року повинні були лікуватися приблизно 2,5 мільйона українців.
Новоприйнятий закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування і вводиться в дію з 30 червня нинішнього року.
читайте такожЗаради економії коштів в Україні вводять е-реєстр лікарняних
Лікарняні - що повідомлялося раніше:
- Якщо Рада схвалить новий закон, який розробили в Міністерстві соцполітики, то в Україні серйозно знизяться розміри виплат за лікарняним.
- У повному обсязі їх отримуватимуть тільки ті жителі країни, хто має в активі від 20 і більше років робочого стажу,
- Крім того, в Мінсоцполітики хочуть зобов'язати роботодавців оплачувати перші десять днів хвороби, а видачу грошей жорстко контролювати.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред