Керівництво Всесвітньої організації охорони здоров'я стверджує - у них викликає заклопотаність те, що український Кабмін виділив 125 мільйонів гривень на препарати від коронавірусу COVID-19, ефективність яких не доведена.
Про це повідомляє портал Лівий берег з посиланням на фотокопію листа керівника регіонального Європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге направив до МОЗ у понеділок, 28 грудня. Як пише Клюге, владі Україні потрібно переглянути свою практику призначення / закупівлі експериментальних ліків проти COVID-19.
А бюджет у розмірі 125 мільйонів гривень (приблизно 4,3 мільйона доларів США), вважають у ВООЗ краще направляти на забезпечення кисневої терапії та необхідних матеріалів.
Керівник МОЗ Максим Степанов, своєю чергою, дав оперативний коментар з приводу даної інформації.
"Мова йде про виділення коштів на централізовану закупівлю лікарських засобів імуноглобулін і Тоцилізумаб. Ці два лікарські засоби внесені до Національного протоколу лікування COVID-19. Цей протокол складається нашими кращими провідними фахівцями нашої країни, кожен день лікують українців, хворих на COVID-19, рятують їх життя. Якщо українські фахівці, використовуючи це, рятують життя українців, то ми будемо закуповувати й поставляти в лікарні ці лікарські засоби для того, щоб вони та далі рятували", ‒ заявив він.
читайте такожУ МОЗ РФ розповіли, коли почнуть вакцинацію від коронавірусу
Вакцинація від коронавірусу в Україні
- У МОЗ 11 грудня зробили заяву, згідно з якою вакцинація від COVID-19 в Україні повинна стартувати орієнтовно з березня 2021 року. Все залежить від того, коли конкретно державі вдасться отримати препарат.
- У вільному продажу вакцина проти коронавірусної інфекції з'явиться, швидше за все, не раніше осені наступного року.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред