Кравчук розповів, як потрібно змінити Мінські угоди

21 вересня 2020, 06:59оновлено 21 вересня 2020, 11:41
1427
Мінські угоди не слід розглядати як щось недоторканне.

Леонід Кравчук
Всі підписанти будь-якого міжнародного документа мають бути рівні, зазначив Леонід Кравчук / Главред

Мінські угоди необхідно змінити, але зробити це на рівні Тристоронньої контактної групи неможливо, цей процес повинен відбуватися на рівні глав держав.

Про це заявив глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук в інтерв'ю Радіо Свобода.

відео дня

"На останній зустрічі глав держав у Парижі канцлерка Німеччини Меркель (Ангела Меркел, - ред.) сказала, що Мінські угоди не слід розглядати як щось недоторканне. Ну, я умовно - що можливо їх відкоригувати, якщо виникне в цьому потреба", - сказав Кравчук.

"А я бачу вже сьогодні досвід шестирічної війни на Донбасі показав, наскільки є багато проблем, які записані, сформульовані, але вирішити їх просто неможливо в силу того, що немає і не буде відповідних умов найближчим часом. Тобто дещо потрібно змінювати", - додав він.

Як пояснив перший український президент, Росія займає позицію нібито спостерігача конфлікту на Донбасі, хоча і підписує документи разом з Україною. Російська сторона стверджує, що не несе відповідальності за те, що підписує.

"Мовляв, це внутрішня війна на Донбасі – це внутрішня справа України... От нехай вони, мовляв, вирішують, а Росія буде дивитись як це вирішується. Може нам допомагати, ну не нам, так скажімо, ОРДЛО. Такої позиції не може бути", – сказав Кравчук.

Він підкреслив, що необхідно, щоб всі підписанти будь-якого міжнародного документа були рівні.

"Значить це треба відрегулювати. Треба відрегулювати механізми, як ці рішення, які приймаються будуть виконуватися і третє – треба чітко, більш чітко, більш ясно визначити повноваження організації, яка це робить. Ну, скажімо, в даному разі йдеться про тристоронню контактну групу. Повноважень її якихось виписаних статутом або якимись документами не існує", - пояснив політик.

Також Кравчук додав, що в тексті Мінських домовленостей можна змінити і "багато ще чого іншого".

Мінські угоди

Мінськими угодами називають три документи для врегулювання ситуації на Донбасі, їх підписали сторони-учасники Тристоронньої контактної групи (Україна, РФ, ОБСЄ). Під одним документом також стоїть підпис країн-членів нормандського формату (Україна, РФ, Німеччина, Франція), пише Вікіпедія.

У Мінську 5 вересня 2014 року представники України, Росії, ОБСЄ і ватажки самопроголошених "ДНР" і "ЛНР" підписали Мінський протокол (перші Мінські угоди), який передбачав введення перемир'я на Донбасі.


Пізніше після консультації ТКГ був підписаний меморандум про виконання положень Протоколу. Також в документі були прописані домовленості про припинення вогню, відведення важкого озброєння, зупинку військ на поточній лінії зіткнення і встановлення 30-кілометрової зони безпеки.

У 2015 році лідери країн-членів нормандського формату під час саміту 11-12 лютого погодили комплекс заходів з виконання Мінського протоколу, документ також підписали члени ТКГ і лідери бойовиків, його назвали другими Мінськими угодами.
Росія стверджує, що не є стороною конфлікту на Донбасі. Україна і низка західних країн стверджують, що на Донбасі є російські війська, і РФ контролює бойовиків.

РФ наполягала на прямих переговорах Києва з бойовиками і на проведенні виборів на Донбасі. Київ не хоче вести прямі переговори з бойовиками і стверджує, що вибори на Донбасі можуть бути проведені тільки після того, як територію покинуть війська Росії.

Нагадаємо:

  • Глава делегації Києва в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що в Тристоронній контактній групі щодо Донбасу триває робота над створенням механізму контролю над дотриманням режиму припинення вогню в зоні російсько-українського конфлікту. Інспекції можливі лише в тому випадку, якщо Київ допустять на позиції в ОРДЛО.
  • Також Кравчук висловив думку, що поки Верховна Рада не внесе зміни до постанови про проведення місцевих виборів в Україні, Росія блокуватиме переговорний процес в рамках Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти