Олександр Тупицький натякнув на незаконність рішення президента.
Глава Конституційного суду Олександр Тупицький відреагував на пропозицію президента Володимира Зеленського розпустити КСУ.
Про це повідомляє Сегодня.
"Законопроект (Зеленського. – ред.) має ознаки конституційного перевороту в Україні", - заявив Тупицький.
Глава КСУ натякнув на незаконність рішення Зеленського.
"Чому просто указом не розпустити суд?"- проіронізував суддя.
"Колективну відповідальність ніхто нести не повинен", - додав він.
Зазначимо, що змінити склад Конституційного Суду можна тільки за згодою самих суддів. Для цього потрібно не менше двох третин від конституційного складу суду.
Ст. 149 Конституції України чітко визначає підстави для звільнення судді КСУ. Зокрема, це:
- нездатність виконувати свої обов'язки за станом здоров'я;
- порушення вимог щодо несумісності;
- вчинення істотного дисциплінарного проступку або нехтування своїми обов'язками;
- подача заяви про відставку.
Нагадаємо:
- Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект № 4288, згідно з яким припиняються повноваження всіх діючих суддів Конституційного суду України.
- "Проект Закону про відновлення суспільної довіри до конституційного судочинства" був внесений 29 жовтня, текст документа опублікований на сайті парламенту.
- Тим часом вранці 30 жовтня під будівлею Конституційного суду проводиться акція протесту під назвою"відправимо суддів-зрадників КСУ в Ростов". Суддям принесли "квиток" і валізи для переїзду в Ростов. Також активісти намалювали на асфальті рожевий напис"КСУки". Крім того протестувальники закидали Конституційний суд презервативами, фаєрами і димовими шашками.
- Пізніше стало відомо, що під будівлю КСУ стягують спецназ. Зазначимо, що будівля вже була оточена спецтехнікою, там знаходяться близько 650 силовиків.
- 27 жовтня Конституційний суд виніс рішення про визнання неконституційною статті Кримінального кодексу, що передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення недостовірних даних до електронних декларацій.
- Суд заборонив Національному агентству з протидії корупції проводити моніторинг електронних декларацій та зобов'язав НАЗК закрити відповідний реєстр.
- У середу, 29 жовтня, відбулося термінове засідання РНБО, в рамках якого президент Володимир Зеленський заявив про намір влади відновити антикорупційну інфраструктуру в Україні
- Пізніше було проведено термінове засідання Кабінету Міністрів, на якому ухвалили рішення про відновлення роботи реєстру електронних декларацій українських чиновників.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред