Україні не слід погоджуватися з пропозицією офіційного Тегерана щодо компенсації родичам загиблих у справі про катастрофу літака МАУ ps752 під Тегераном. Пропозиція не відповідає провині Ірану в трагедії.
Як заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов, позиція влади полягає в тому, що компенсація, запропонована Тегераном, не відповідає ступеню провини держави в катастрофі літака МАУ.
"Сьогодні є процедура, згідно з якою є певна пропозиція іранської сторони. Я не вважаю, що ми повинні її приймати. Вона не відповідає тому стану речей, який є, тій провині, яку має нести на собі держава Іран", - цитує чиновника видання УНН.читайте такожРічниця аварії Боїнга МАУ у Ірані: що з'ясувало слідство
За його словами, про те, чи є запропонована сума порівнянною провині Тегерана, повинні говорити родичі загиблих.
"Ми вважаємо, що це не та сума, щодо якої треба вести розмову", - підкреслив Данилов.
Катастрофа літака МАУ у Ірані
- Катастрофа авіалайнера Boeing 737 Міжнародних авіаліній України трапилася 8 січня 2020 року. В результаті трагедії загинули 176 осіб. На борту літака перебували 11 українців, серед яких – 9 членів екіпажу.
- Президент Ірану Хасан Рухані через три дні визнав, що літак був збитий іранськими військовими в результаті "ненавмисної людської помилки". Глава держави пообіцяв притягнути до відповідальності винних у трагедії.
- 19 жовтня 2020 року заступник голови МЗС України Євген Єнін заявив про те, що Іран готовий взяти на себе відповідальність за авіакатастрофу і виконати свої зобов'язання перед родичами загиблих.
- 30 грудня іранські ЗМІ повідомили про готовність Тегерана виплатити компенсації родичам загиблих у розмірі 150 тисяч доларів.
- Президент України Володимир Зеленський 8 січня заявив, що всі винні у злочині будуть покарані, а родичам загиблих виплатять компенсацію.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред