Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія відкинув претензії громадськості з приводу того, що НСТУ під його керівництвом має низьку популярність у глядачів. Свою думку Аласанія висловив в інтерв'ю Telegram-каналу Pavlovskynews.
Він стверджує, що поточний бюджет НСТУ у 2,2 мільярда гривень є найнижчим у порівнянні з бюджетами громадських мовників у країнах Європи. Також Аласанія поскаржився на мінливість кількості грошей, які виділяються з бюджету України ‒ мовляв, через це вкрай складно планувати роботу на рік вперед. Аласанія каже, що НСТУ змогла б працювати й з бюджетом в районі мільярда гривень, але лише за умови його гарантованого виділення владою України.
З приводу невисоких рейтингів глава НСТУ сказав - мовник не може конкурувати в популярності з комерційними каналами. Мовляв, ті залучають аудиторію "шоком і сенсацією", а місія суспільного мовника, на думку Аласанії, нести чесноту.
Рейтингом центрального каналу НСТУ, UA: Першого, Аласанія незадоволений, але переконаний, що повільний прогрес наявний. Він стверджує, що за 2020 року частка каналу зросла на 34%. Також Аласанія каже, що цифровий підрозділ НСТУ дає в цілому 100 мільйонів переглядів на тиждень і 22 мільйони переглядів отримує контент всіх телеканалів, які входять до складу мовника.
Проте ситуація з переглядами контенту НСТУ в мережі насправді далека від ідеальної. На найпопулярнішому у світі відеопорталі YouTube у сюжетів каналу UA Першого переглядів небагато.
Наприклад, у сюжету "7 років опору окупації Криму: втрати, російський бізнес і вплив виборів у США" за 14 годин тільки 68 переглядів.
А у найпопулярнішого за минулий тиждень на YouTube-каналі UA Першого сюжету про вирок громадському і націоналісту Сергію Стерненку ‒ 58 887 переглядів.
Як кажуть експерти, це автоматично означає - перспективи монетизації у контенту НСТУ невисокі.
читайте також"Шавки, бл*": Аласанія з матами накинувся на журналістів
Нагадаємо, раніше повідомлялося:
- Зураб Аласанія вступив на посаду голови правління Національної суспільної телекомпанії України 15 Травня 2017 року, підписавши довгостроковий контракт строком на чотири роки.
- Проте вже в січні 2019 року наглядова рада достроково розірвала контракт з ним.
- Небагатьох пізніше Шевченківський райсуд Києва визнав незаконним і скасував рішення наглядової ради НСТУ про дострокове розірвання контракту з Аласанією.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред