Українські військові не можуть одразу розголошувати назви населених пунктів на півдні, які їм вдалося деокупувати під час контрнаступу, адже російські загарбники почнуть вести по них обстріли.
Тому розголошення такої інформації в першу чергу нашкодить мирному населенню. Про це розповіла керівниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталія Гуменюк під час брифінгу.
Вона зазначила, що у ЗСУ навмисно зараз не повідомляють назви цих населених пунктів, бо потім росіяни можуть вдарити по них з артилерії та авіації. Тому спішити з розголошенням таких даних зараз не можна.
Також Гуменюк пояснила, коли саме ЗСУ почнуть оголошувати інформацію про звільнені території. За її словами, це станеться, коли захисники України просунуться вперед і "зачистять" населені пункти.
"Тільки після того, як населені пункти будуть звільнені від ворога, зачищені від залишків окупантів, і наші війська просунуться настільки, щоб убезпечити мирних жителів, які там лишилися. Тільки після цього може бути проголошення вивільнення населених пунктів. Раніше – це просто дуже велика, а може бути і фатальна помилка", – додала вона.
Контрнаступ ЗСУ на півдні
Нагадаємо, українські військові 29 серпня прорвали першу лінію оборони під окупованим російськими загарбниками Херсоном. Українські військові повідомили, що в Херсонській області окупаційні війська відійшли від своїх позицій, десантники країни-агресора РФ тікають з поля бою.
Пізніше у ЗСУ закликали до тиші на інформаційному фронті щодо поширення інформації, яка стосується подій на півдні країни. Новинний ажіотаж може завадити контрнаступу ЗСУ, заявили у ЗСУ.
У британській розвідці підтвердили, що Україна вже досягнула певних успіхів під час наступу на російських окупантів на півдні. Так, ЗСУ вдалося відсунути лінію фронту у деяких районах на певну відстань.
Також стало відомо, що США провели з Україною "військові ігри" перед тим, як ЗСУ пішли у контрнаступ проти окупантів на півдні нашої держави. Такі "ігри" були покликані допомогти українським Збройним силам зрозуміти, як діяти за різних сценаріїв для досягнення успіху і скільки сил для цього потрібно.
Читайте також:
- Місія МАГАТЕ прибула на Запорізьку АЕС - Енергоатом
- "Грязь Москви": Данілов жорстко відповів на маячню глави Радфеду про "перемогу над Україною"
- РФ злякалася вигаданого "українського десанту" і вивозить працівників "Росатому" із ЗАЕС
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред