У результаті пожеж у лісі, який знаходиться у Чорнобильській зоні (зона відчуження), у небо підіймаються радіоактивні речовини, які осідають, зокрема, у Києві.
У результаті пожеж у повітря потрапляє бензопірен – дуже небезпечна речовина, яка ще активніше сприяє онкозахворюванням, аніж радіація, розповів еколог, директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко на чаті у Главреді.
За його словами, щодо пожеж у зоні відчуження варто вірити тим, хто розповідає про катастрофу, а не годують гламуром та брехнею.
"Уявіть: я пішов у ліс шукати гриби. Грибів я не знайшов та оголосив, що їх у лісі немає. Але їх немає у лісі не тому, що вони там не ростуть, а тому що я у грибах не розбираюся та їх там не знайшов. Приблизно так само діяло МНС, коли заявляв, що немає радіоактивної загрози від чорнобильських пожеж", – зазначив експерт.
Співрозмовник додав, що у МНС немає необхідних приладів для моніторингу радіаційного забруднення та необхідних засобів для проведення такої роботи.
читайте такожЕколог пояснила, як пожежа в Чорнобилі впливає на коронавірус"Коли горить рудий чорнобильський ліс, який нахапався у 1986 році радіації (після аварії на Чорнобильській АЕС – Ред.), то радіоактивні речовини у будь-якому випадку будуть підійматися у небо, а потім осідати через сотні кілометрів від (місця – Ред.) катастрофи, у тому числі й у Києві. Потрібно додати ще й колосальні викиди бензопірену...", – сказав еколог.
Нагадаємо, в Чорнобильській зоні пожежа спалахнула на початку квітня, вогонь охопив великі площі, і дим було видно з космосу. Внаслідок займання знищено багато поліських сіл, згоріли радянські бази відпочинку.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред