Церковне свято 5 червня: що заборонено робити у день Ігорівської ікони Божої Матері

4 червня 2024, 14:45
356
Що не можна робити у церковні свята - Главред зібрав корисну інформацію про релігійне свято, яке відзначають 5 червня.
Церковне свято 5 червня: що заборонено робити у день Ігорівської ікони Божої Матері
Яке свято 5 червня / колаж: Главред, фото: unsplash

Свято 5 червня має важливе духовне значення для кожного: дізнайтесь, яке церковне свято, має свої особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватись.

Дізнайтеся, що дозволено і категорично заборонено робити у день Ігорівської ікони Божої Матері та перенесення мощей благовірного князя Ігоря Чернігівського.

Яке свято 5 червня

В Україні та світі 5 червня відзначають такі свята:

відео дня
  • Всесвітній день охорони навколишнього середовища
  • День Єрусалима
  • День повітряних кульок

Церковне свято 5 червня

За новим церковним календарем, 5 червня в Україні відзначають та вшановують пам'ять Ігорівської ікони Божої Матері, перенесення мощей благовірного князя Ігоря Чернігівського і Київського, блаженного Костянтина, митрополита Київського, чудотворця.

Відомо, що Ігорівська ікона Божої Матері - це ікона Богородиці, вона вважається чудотворною та сильною. Свою назву вона отримала на честь Великого князя Київського Ігоря Ольговича, який молився перед іконою в останні хвилини свого життя.

Також святкування ікони збігається одночасно зі святкуванням перенесення мощів великого князя Ігоря з Києва до Спасо-Преображенського собору в Чернігові. Однак, пізніше образ був переміщений до апостола Іоанна Богослова в Успенському соборі Києво-Печерської лаври, де й залишався до початку XX століття. Зараз невідомо, де може знаходитись ікона.

Реформа церковного календаря в Україні

Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.

Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.

Чого не можна робити 5 червня

  • В народі вважаються, що якщо у цей день довго спати, то і в майбутньому все своє життя можете проспати.
  • 5 червня краще відкласти роботи по дому та подвір'ю, а натомість помолитись Ігорівській іконі Божої Матері.
  • Також у цей день заборонено витрачати великі суми грошей, адже існує ризик марно втратити їх.

День Ангела 5 червня

5 червня свої іменини відзначають власники таких імен як Василь, Кирило, Лаврентій, Симон, Таїсія.

Більше цікавих новин:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти