Через карантин люди частіше залишаються вдома з партнером. При цьому нерідко пари, які проводять таку велику кількість часу разом один з одним, тільки починають знайомитися, розповіла сімейний психолог, психотерапевт і сексолог Олена Щербань.
Як підкреслила вона в ході чату в Главреді, подружжя не завжди виявляються готовими до такого близького контакту.
"Люди знайомляться ближче, і часом їм стає нестерпно один з одним. Це хороший привід сходити на сімейну терапію і зрозуміти, чи хочу я далі продовжувати відносини з цією людиною", - говорить експерт.
За її словами, з часом закоханості, знижується - і пара дізнається, що вони різні, вони по-різному дивляться на деякі речі, у них різні цінності.
"У підсумку, їх починає дратувати те, що не дратувало раніше, аж до того, що з'являється відраза до деяких речей. Тільки переживши цю різницю, пара може перейти в стан дружби, а після дружби, відкритості і довіри в стан любові. Адже справжня глибока любов, насправді, в парі народжується через сім-дев'ять років", - нагадала співрозмовник.
Вона пояснила, що спочатку цей процес називається закоханістю. І якщо рішення про створення сім'ї було прийнято в перший рік відносин, не факт, що ця пара проіснує 10-15 років – в будь-який момент ці люди можуть по-справжньому зустрітися один з одним і познайомитися.
"Якраз це і відбувається на карантині. Конфліктів можна уникнути, виробивши систему безпеки. Для цього потрібно вміти домовлятися. Наприклад, домовлятися про те, хто буде купувати продукти, хто буде мити підлогу або посуд, хто буде займатися уроками з дитиною. Потрібно чергувати обов'язки, тому що працюють і завантажені обидва.Саме через невміння домовитися часто і відбуваються конфлікти. Це велика трагедія", - додала Щербань.
Повну версію чату з Оленою Шербань читайте тут.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред