Глава фракції Слуга народу в парламенті Давид Арахамія провів зустріч з главою Конституційний суд Олександром Тупицьким, в рамках якої було заявлено, що суд поки не розглядатиме подання народних депутатів про неконституційність закону про землю.
"Він (Тупицький — ред.) спростував інформацію про те, що зараз відбувається „зрадопідбне" засідання про землю. Це черговий процес про землю, який триває вже кілька місяців. І ще буде низка засідань... Вони не розглядали землю, вони розглядали статті, пов'язані з ринком землі. Саму землю вони зараз не розглядають і найближчим часом, як повідомив пан Тупицький, не стануть розглядати", - цитує Арахамію Суспільне.
За словами нардепа, він просив Тупицького проводити розгляд "в максимально відкритому режимі", щоб народні депутати мали можливість почути думку всіх суддів і юридичні аргументи, які у них з'являються.
В ході розмови голова КСУ акцентував, що закон про мову планують розглянути найближчим часом і зазначив, що судді "добре розуміють, яка зараз температура в суспільстві".
Тупицький пообіцяв Арахамії не залучати до роботи міжнародних партнерів, щоб уникнути в майбутньому конфліктних ситуацій.
читайте такожМін'юст закликав українців висловитися з приводу долі суддів КСУ
Конфлікт влади і КСУ
У вівторок, 27 жовтня, Конституційний суд виніс вердикт про неконституційність статті 366-1 Кримінального кодексу України, яка передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення неправдивих відомостей до електронної декларації.
Суд зобов'язав Національне агентство з протидії корупції (НАЗК) закрити доступ до електронних декларацій.
Президент Володимир Зеленський 29 жовтня скликав термінове засідання РНБО, на якому було прийнято рішення про відновлення роботи НАЗК і антикорупційного законодавства в цілому.
У понеділок, 2 листопада, КСУ розглядає подання депутатів про конституційності земельної реформи.
Увечері 2 листопада має відбутися засідання фракції Слуга народу за участю президента Володимира Зеленського. Як стверджує заступник голови фракції Євгенія Кравченко, влада повинна терміново прийняти ряд рішень, інакше КСУ винесе інші вердикти, які заблокують шлях України до Європи.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред