"Лікарі – голі": яке пекло доводиться проходити заради госпіталізації хворого COVID-19 – медик

2 квітня 2020, 17:31
904
Переговори з лікарнями швидкої тривали 5 годин, а в результаті пацієнта з коронавірусом все одно повернули додому.
Госпіталізація хворого коронавірусом – суцільний пекло – медик
Госпіталізація хворого коронавірусом – суцільний пекло – медик / УНІАН

Госпіталізація хворого коронавірусом в Києві виявилася тим ще пеклом.

Як розповів директор Бориспільського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Євген Черенок в інтерв'ю УНІАН, відмазок лікарні знайшли масу – аж до київської прописки. І весь цей час стан 30-річного пацієнта з підтвердженим діагнозом коронавірус продовжував погіршуватися.

Все почалося з дзвінка сімейного лікаря на 103 о 16.46. Переговори з лікарнями швидкої тривали 5 годин, а в результаті пацієнта все одно повернули додому.

читайте такожНаніс удар: у Китаї новий спалах захворювань і смертей від коронавіруса"Контакти київських лікарень нам ніхто не надав, ми шукаємо їх в інтернеті. Дзвонимо, трубку ніхто не бере, один раз додзвонилися в морг. Шукаємо інші телефони, а час цокає", – розповів Держак.

Швидка відмовлялася їхати без направлення – а отримати папір не можна, так як лікар вже пішов додому.

"Але, найцікавіше: бригада зізналася, що у них немає засобів індивідуального захисту. Нам сказали: "Ось, якщо ви одягнете наших працівників – приїдемо, не одягнете – не приїдемо". Не знаю, що там у швидких столиці, але бориспільські – "голі". Нарешті, у 17:21 їхня бригада приїхала, але не до пацієнта, а – в амбулаторію за документами і засобами захисту", – описує епопею Черенок.

За його словами, його команда сім кіл пекла пройшла за той вечір.

"Нарешті, в 18:05 бригада ЕМП повезла пацієнта в Київ. Але о 19:48 нам стало відомо, що черговий лікар інфекційного відділення КМКЛ №9 відмовив у госпіталізації. Як я зрозумів, там приймали пацієнтів тільки з сатурацією, що менше або дорівнює 92 (ступінь насичення крові киснем. – ред.)... Не завжди сатурація відіграє вирішальну роль... І чомусь члена його сім'ї госпіталізували без проблем з тими ж самими симптомами. Виходить, у Білій Церкві одні показання до госпіталізації, в Києві – інші? Це просто смішно", – поскаржився медик.

На щастя, стан пацієнта за ніч не став критичнім. Все закінчилося тим, що до нього пішла лікар у захисному костюмі – і тепер вона йде на два тижні на карантин.

читайте такожКоронавірус в Україні та світі 2 квітня: кількість заражень COVID-19 досягла майже мільйонаЗа словами Черенка, він не хоче, щоб шукали винуватих, так як на це немає часу.

"Я хочу, щоб це побачили, почули, сіли – і в кожній області з'явився свій алгоритм. Потрібно сказати, що прописка не має значення при коронавірусі. Зараз усі кричать, що проблема у відсутності місць для госпіталізації. Проблема інша – логістика на нулі. Мова йде про один випадок, а якщо їх буде десять? А якщо у когось прописка в Луганську? Його туди везти? Або куди? Але ця проблема вирішувана. За день можна розробити алгоритми та затвердити їх", – упевнений лікар.

На завершення він згадав, ка працював начмедом у Бориспільській ЦРЛ.

"...прекрасно знаю, як це – відправити у київську лікарню важкого хворого. Треба було дзвонити начмеду, поговорити з завідувачем. І вони або роблять "ласку", або не роблять. Потім дзвінок у "швидку допомогу", а там: "Ми таких не перевозимо". Треба обдзвонити 20 осіб, кожному покланяться. І якщо "великий хан" дозволить, до нього повезуть хворого, а ні – роби, що хочеш", – зізнався Держак.

Раніше в Кабміні оприлюднили перелік нових, набагато більш жорстких, заходів у рамках карантину через коронавірус, який до 24 квітня діятиме по всій Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти