Україна повинна висловити свою підтримку нашому стратегічному партнеру - Туреччині та об'єднати зусилля у протидії агресивній російській політиці, заявив колишній секретар РНБО Олександр Турчинов.
"Втручання РФ у протистояння на Близькому Сході, в регіоні, з яким Росія не має спільних кордонів, призводить до втрат людських життів і спричинило нову потужну хвилю біженців в країни ЄС, що створює додаткову небезпеку для Європи в умовах епідемії коронавірусу", - сказав Турчинов.
За його словами, це тільки одна зі складових в ланцюговій реакції трагічних подій, які можуть відбутися найближчим часом в світі.
"Причина цього - спроба військово-політичного керівництва РФ повністю зруйнувати світову політичну архітектуру, систему стримувань і противаг, континентальну і світову безпеку", - зазначив Турчинов.
Він додав, що в цих складних небезпечних умовах Україна повинна підтримати Туреччину.
"Необхідно відновити і посилити реалізацію спільних з Туреччиною масштабних програм військово-технічного співробітництва, координацію і взаємодію українських військових з військовими Туреччини та країн-членів НАТО в басейні Чорного моря; ініціювати міжнародні переговори на високому рівні щодо протидії використання Криму для поширення військової агресії РФ в Чорноморсько-Середземноморському басейні, а також посилити міжнародний тиск з відновлення суверенітету України на тимчасово окупованій території півострова АР Крим", - висловився Турчинов на своїй сторінці у Фейсбуці.
Нагадаємо, раніше глава російського МЗС Сергій Лавров заявив, що Росія виступає за врегулювання конфліктів в Сирії та Лівії шляхом політичного діалогу, але проти "компромісів з терористами".
Також він повідомив про телефонну розмову президентів Росії і Туреччини в п'ятницю щодо ситуації в Ідлібі. За його словами, всі зовнішні гравці повинні співпрацювати заради деескалації в Сирії на всіх етапах, а не "коли грім вдарив".
Крім того, Росія попросила Сирію взяти паузу у бойових діях в Ідлібі для безпечної евакуації поранених.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред