В Україні з нинішнього року більше прийматимуть малолітніх дітей у дитбудинки. Як виключення діти будуть спрямовані до патронатну або прийомну сімю.
Як пише пресслужба Департаменту інформаційної та внутрішньої політики Донецької облдержадміністрації, дітей не прийматимуть в дитбудинки через те, аби домогтися збереження можливості проживання і виховання дитини з рідними батьками. У вигляді виключення, діти будуть спрямовані до патронатної чи прийомної сім'ї або сімейних будинків дитини.
"Діти зможуть жити в будинках дитини до 2023 року. До 2023 році на місці дитячих будинків будуть організовані паліативно-реабілітаційні центри. Ці центри надаватимуть допомогу всім дітям, незалежно від їхнього соціального статусу та віку", - зазначив заступник міністра соціальної політики України Олег Коваль.
Також чиновник заявив, що з 2020 року влаштування дітей до дитбудинку стане платним, а паліативно-реабілітаційні центри займатимуться не тільки дітьми з особливими потребами, які проходять реабілітацію в центрах, але й надавати всю необхідну допомогу дітям, які вже виховуються в прийомних сім'ях.
Також відзначимо, що уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба сказав, що питання влаштування дітей у прийомні сім'ї знаходиться на постійному контролі у президента України Володимира Зеленського.
"Навіть самий хороший притулок-ніколи не замінить дитині сімейного тепла і турботи. Тому всі області адміністрації мають завершити розробку програм щодо влаштування дітей, залучити до цієї роботи адміністрації міст, районів та об'єднаних територіальних громад. Світова практика і затверджена урядом Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей 2017 – 2026 роки передбачає перехід на систему, яка забезпечить догляд і виховання дитини в сімейному чи наближеному до сімейного середовища", - підкреслив він.
Раніше писав Главред, що Кабмін вирішив збільшити соцвиплати для дітей-сиріт та дітей з інвалідністю. У 2020-му підвищили виплати для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування - з двох до двох із половиною прожиткових мінімумів. Зростання виплати складатиме більше тисячі гривень в місяць на одну дитину.
Виплати дітям з інвалідністю, які перебувають в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях, зростуть з двох до трьох з половиною прожиткових мінімумумів (+3 тисяч гривень в місяць на одну дитину-інваліда).
Також нагадаємо, на одній зі станцій метро в Києві хотіли викрасти п'ятирічного хлопчика. Як повідомляла поліція міста Києва в середу, 12 лютого, зловмисниця схопила п'ятирічного хлопчика і потягнула за собою. Вкрасти дитину їй не дали його мати, а також небайдужі перехожі, які кинулися на допомогу.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред