"Я знаю всі больові точки": продюсер розкрив проблеми українського кіно

20 лютого 2021, 10:30оновлено 24 липня 2023, 15:58
188
Український продюсер Олександр Біляк випускає вже свій четвертий фільм, який він знімає без допомоги держави. Олександр поспілкувався з Главредом і відверто відповів на наші запитання.
Нереальний Копець
Нереальний КОПець 2021 / прес-служба B&H Film

Знаменитий український кінорежисер, кіносценарист і кінопродюсер Олександр Бєляк напередодні виходу фільму Нереальний КОПець розповів про особливості зйомок, про плани з випуску фільмів, і розкрив тему майбутнього українського кінематографа.

Член Української кіноакадемії Олександр Бєляк претендує на власну традицію у зйомках кіно. Він вже випустив фільми Конкурсант. Смертоносне шоу, СОТКА і Гола правда. При цьому фільми Гола правда і Нереальний КОПець знімалися одного року. Коронавірус завадив випустити фільм раніше, але тепер він виходить у всіх кінотеатрах України 4 березня. Олександр не приховує, що у нього вже є плани на нові фільми, і що він поставив собі за мету знімати по два фільми на рік.

Нереальний КОПець - українська "Поліцейська академія"

- Чим ви надихалися при створенні фільму про українську поліцію?

- Я надихався спілкуванням з рядовими співробітниками поліції, катався на поліцейському Пріусі, носив поліцейську форму і навіть проходив стрілецьку підготовку. Можу з упевненістю сказати, що це дуже важка і невдячна праця. Дуже хочеться, щоб глядачі побачили в поліцейських звичайних людей, які точно також працюють і відпочивають, як ми.

- Дехто вже встиг охрестити фільм Нереальний КОПець "українською поліцейською академією". Думаєте знімати продовження історії?

- Так, якщо у фільму буде глядацький успіх, то країна обов'язково побачить продовження історії. У нас вже багато нових класних ідей, які зроблять фільм дуже смішним.

Продюсери повинні навчитися знаходити гроші, знаходити цікаві історії і вміти продавати свої фільми глядачеві

- Важко було підібрати такий зірковий акторський склад?

Найважче - це залучати зірок у свій перший фільм, а коли ти знімаєш четверту картину, то зірки розуміють, що фільм точно не ляже на полицю. Акторам хочеться знятися в картині, яка успішно і голосно вийде на широких екранах, а це саме те, що ми робимо з нашими фільмами. Тому цього разу зібрати зірковий склад було не складно.

Олександр Бєляк
Олександр Бєляк / прес-служба B&H Film

- Чи запрошували ви експертів з боку дійсних правоохоронців для зйомок фільму?

- Кожен день на майданчику у нас була група співробітників поліції. Ми часто задавали їм питання, радилися, підглядали за їх роботою.

Коронавірус і зйомки кіно

- Чи довелося переносити зйомки в 2020 році? Як карантин вплинув на знімальний процес? У соцмережах ви натякали, що фільм знімався в 2019 році.

- Карантин абсолютно не вплинув на наш знімальний процес, ми знімали в кінці 2019, тоді про ковід ще ніхто не знав. Зараз, коли ми відбираємо фотографії з майданчика для соцмереж, то з таким задоволенням дивимося на фото, де багато людей без масок, де видно наші посмішки! Я дуже сподіваюся, що такі часи ще повернуться.

- Ваша крута комедія Гола правда також знімалася в Одесі - не перетиналися зйомки? Адже в ранніх матеріалах дата виходу фільму стояла також 2020 рік, а не 2021 як зараз?

До моменту зйомок копів, Гола правда вже перебувала в готовому вигляді у дистриб'ютора. Чудове відчуття, коли знімаєш новий фільм і через два місяці чекаєш прем'єру минулої роботи. Я мрію знімати дві картини на рік, сподіваюся, що в найближчому майбутньому така робота для нашої команди стане нормою. Ми хотіли випустити копів в 2020, але Ковід змішав всі карти.

- Одне з найбільш цікавих питань - як проходили зйомки за кордоном? Як американці сприймали українських колег?

- Проходили зйомки за кордоном - це занадто гучна заява. Реально у фільмі є всього один невеликий епізод, знятий в Лос-Анджелесі. Дійсно хочеться більше масштабних зйомок. Вже дуже скоро нашу фільмотеку поповнювати англомовні фільми, ось тоді я зможу багато розповісти про копродакшен з американськими колегами і студіями.читайте такожГола правда 2020: страх і ненависть в Одесі, і Слава Камінська

Больові точки і політика Держкіно

- Як вважаєте, яка основна проблема сучасного українського кіно?

- О, на цю тему я готовий говорити годинами. Будучи єдиним українським продюсером, який зняв вже чотири фільми без підтримки держави, я знаю всі больові точки нашої галузі. Якщо говорити коротко, то є дві основні тези. Перша. Підтримку українського кіно потрібно було відразу починати з підтримки українських кінотеатрів. Велика частина бюджету Держкіно, як на момент створення цього органу, так і зараз, повинна була йти на субсидії, пільги, гранти для творців кіномереж. На сьогоднішній момент ми б мали не 180 кінотеатрів, а 500 або навіть 1000. Кількість екранів сильно підвищує шанси на повернення грошей, вкладених у фільм, а також доводить кіно до більшої кількості глядачів, що в принципі і є сенсом фінансування галузі. Друге. Підтримку українських продюсерів потрібно робити не на етапі створення проекту (пітчинг), а за результатами їх діяльності - касові збори, нагороди на фестивалях категорії а, вихід на зарубіжний ринок. Продюсери повинні навчитися знаходити гроші, знаходити цікаві історії і вміти продавати свої фільми глядачеві, доводячи, що мають право на підтримку держави. Сподіваюся, в найближчому майбутньому вектор розвитку українського кіно зміниться. Зараз українським кіно почала займатися молода команда - Марина Кудерчук і Павло Сушко, мені здається, що ці люди бачать успішне майбутнє українського кінобізнесу і зможуть вивести його на новий рівень.

Стрімінг - майбутнє українського кіно

- Як ставитеся до перспектив показу кіно на стрімінгових платформах? Кілька українських компаній почали співпрацю з Netflix з озвучування. Коли закінчиться локалізація сервісу, на ньому будуть з'являтися і українські фільми. Чи корисно було б для сучасного українського кіно потрапити туди?

- Стрімінг - це майбутнє. Український стрімінг поки знаходиться в зародку і не має необхідних ресурсів, щоб профінансувати хоча б одну повноцінну картину, тому всі дивляться на американських гігантів. Ми були першою українською компанією, що розмістила свій фільм (Сотка) на стрімінгу Амазон і зараз з великим апетитом дивимося на Нетфлікс. Ми будемо дублювати Нереальний КОПець англійською мовою, але для справжньої великої угоди нам доведеться перейти на виробництво англомовного контенту.

Олександр Біляк вже знову займається відразу декількома новими фільмами, але розкривати інтригу не став, натякнувши, що потрібно трохи потерпіти.

"Так, звичайно. У нас є кілька проектів в розробці, але презентувати новий фільм ми будемо вже ближче до початку зйомок", - сказав він.

Нагадаємо, в центрі сюжету фільму Нереальний КОПець - "мажорний" син чиновника, який прилітає з США і намагається влитися в колектив звичайної поліцейської дільниці. Завдяки стараннями колег і несподіваним своїм мотивам, він з часом дійсно став прекрасним копом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти