Бабусі забороняли: чому не можна ставити порожні банки та пляшки на стіл

10 липня 2025, 14:57оновлено 11 липня, 11:27
161
Залишати порожню тару на столі - не найкраще рішення.
банка
Чому не можна залишати порожню пляшку на столі / Колаж: Главред, фото: pixabay

Ви дізнаєтеся:

  • Чому не можна залишати порожню тару на столі
  • Чому на застіллях пляшки ставлять на підлогу

У народі існує безліч хороших і поганих прикмет. Певно більшість людей неодноразово чули, що порожнім пляшкам на столі не місце. Ще наші бабусі вірили, що ставити банки на стіл теж не найкраще рішення. Главред зʼясував, чому порожню тару не можна залишати на видному місці.

Якщо вам цікаво дізнатись більше про прикмети і народні вірування, рекомендуємо звернути увагу на наш матеріал: Принесе біди та проблеми: чому в будинку не можна сушити парасольку відкритою.

відео дня

Виявляється, наші предки вірили, що порожня пляшка або банка на столі - до злиднів. Зокрема, бабусі попереджали, якщо залишити таку тару на обідньому столі, то можна "вигнати гроші з хати", передає РБК-Україна.

У певних регіонах вважали, що порожні банки чи пляшки на столі ніби "відкривають" двері для нестач і негараздів.

Особливо суворо заборонялося ставити порожні банки, пляшки під час трапези, бо це була неповага до їжі, до дому і до поняття достатку. Бабусі були переконані, що це могло призвести до фінансових труднощів, голоду та неврожаю.

Також залишати порожні ємності - сигнал про неохайність або недбалість. У традиційній культурі це трактували як неповагу до дому та до тих, хто у ньому живе.

До того ж, на святах чи різних застіллях також заборонялося залишати на столі порожню пляшку, наприклад, від солодких напоїв чи алкоголю. Донині, люди намагаються ставити порожню тару на підлогу. Деякі просто не хочуть, щоб порожня пляшка займала місце на столі, а інші ж вірять у прикмети.

Крім порожніх пляшок та банок, бабусі забороняють ставити на стіл ключі, гаманець, шапку, рукавиці та сумки. Вони вірять, що цей список речей на столі призведе до бідності та суперечок у родині.

Читайте також:

Про джерело: РБК-Україна

РБК-Україна — українське інформаційне агентство. Засноване 2006 року як підрозділ російського медіахолдингу РБК (скорочення від "РосБізнесКонсалтинг"), але 2010 року агенція "РБК-Україна" вийшла зі складу російського холдингу, а 2015-го повністю перейшла під контроль українського медіабізнесмена Йосипа Пінтуса. 29 січня 2016 року російський холдинг "РБК" намагався оскаржити в суді використання бренду "РБК", проте програв справу. З квітня 2014 року ІА "РБК-Україна" позиціонується як незалежна компанія, яка не має стосунку до російської структури, пише Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти