У вівторок, 22 вересня, президент України Володимир Зеленський обговорив створення переговорного майданчика щодо Криму з Високим представником Європейського Союзу з питань зовнішніх справ і політики безпеки Жозепом Боррелем.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.
Президент підкреслив критичну важливість збереження тематики деокупації Криму у фокусі уваги ООН і ЄС. Також підіймалося питання створення переговорного майданчика для деокупації Кримського півострова.
"Для нас ключове питання, щоб з'явився постійний майданчик, на якому підіймаються насамперед гуманітарні питання, питання прав людей, питання українців на території тимчасово окупованого Криму, загалом питання повернення нашої окупованої території", - заявив глава держави.
Також Зеленський зазначив, що під час поїздки представників ЄС на Донбас, запланованої цього тижня, вони зможуть побачити, як дотримується режим тиші і в яких умовах несуть службу українські військові.
Анексія Криму
У березні 2014 року в Криму під дулами російських військових пройшов так званий "референдум" щодо статусу півострова, більшість жителів нібито висловилися за приєднання до РФ. Пізніше Росія анексувала Крим. В Україні влада визнала 20 лютого 2014 року датою початку захоплення півострова.
Кримське питання - про що йшлося раніше:
- Президент Володимир Зеленський записав відеозвернення до учасників ювілейної, 75-ї сесії Генасамблеї ООН, в якому підкреслив, що окупація Криму і російська військова агресія Росії на Донбасі доводять, що світ не засвоїв трагічний урок Другої світової війни.
- Журналіст Іван Яковина заявив, що в разі перемоги "демократа" Джо Байдена в президентських перегонах США, Україна поверне Крим і Донбас.
- Російська журналістка і політик Ксенія Собчак змусила Наталію Поклонську виправдовуватися за проведення незаконного референдуму в Криму.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що ті, хто допустив легку здачу півострова Крим під окупацію, повинні понести відповідальність.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред