"Слуга народу" пояснив, яким чином зміняться платіжки за газ

19 січня 2021, 19:54оновлено 19 січня 2021, 22:52
143
У Кабміні пояснили, що ціна діятиме до завершення опалювального сезону або до закінчення карантину.
'Слуга народу' пояснив, яким чином зміняться платіжки за газ

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), затвердила зниження тарифів на розподіл (доставку) газу для 14 облгазів - їх тарифи тепер складатимуть 1,66-1,79 грн, що менше поточних на 5% -30%.

"Відповідне зниження стосується компаній, в яких тарифи були істотно вище, ніж в середньому по країні. В більшості це невеликі облгази, в яких не спрацьовує економія на ефекті масштабу: ПАТ "Гадячгаз", АТ "Закарпатгаз", АТ "Івано-Франківськгаз", ВАТ "Коростишівгаз", АТ "Лубнигаз", Пат "Мелітопольгаз", АТ "Миколаївгаз", АТ "Полтавагаз", ВАТ "Тернопільгаз", ПАТ "Тисменицягаз", ПАТ "Уманьгаз", АТ "Харківгаз", ВАТ "Чернівцігаз", ТОВ "Газовик", - розповів народний депутат від Слуги народу, голова комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підкреслив, що рішення НКРЕКП не означає, що тариф на розподіл газу буде однаковим для всіх. У десятків компаній він буде ще нижче.

читайте такожЕксперт викрив владу у брехні і назвав реальну ціну газу

У лютому платіжки домогосподарств за газ в більшості областей будуть менше на 500-800 гривень, що дозволить українцям заощадити 25-30% щомісяця. Це стало можливим після встановлення граничного рівня ціни на газ - до 6,99 гривні за кубометр, нагадує Андрій Герус. Раніше в більшості областей ціна була 9,9 грн за метр кубічний.

"Влада робить все, щоб люди спокійно пройшли цю холодну зиму. Саме тому уряд і запровадив тимчасове державне регулювання цін на газ. Відтепер у більшості областей ціна за кубометр знизиться з 9,99 до 6,99 гривні. Так, наприклад, на сьогодні у нас тільки в Кіровоградській області ціна газу 7,2 гривні. І це при тому, що його ринкова ціна на лютий могла зрости до 11-12 гривень. Тому влада не тільки не допустила зростання тарифів, а й зменшила їх", - прокоментував Андрій Герус.

Попри те, що ринкова ціна на енергоресурси в Європі зростає, українські споживачі цього не відчують, додає депутат.

читайте такожТариф на газ знижено: у Кабміні пояснили всі нюанси

У Кабміні пояснили, що така ціна діятиме до завершення опалювального сезону або до завершення карантину. Встановлена гранична ціна нижче на 1,5 грн за куб від тієї, що була у 2018-2019 роках.

Крім того, найближчим часом Рада розгляне законопроєкт про врегулювання діяльності облгазів. За словами заступника голови фракції "Слуга народу" Євгенії Кравчук, він дозволить вводити тимчасові адміністрації в ці компанії. Також пропонується дозволити працювати на ринку тільки тим облгазам, в яких не менше 100 тисяч абонентів.

Тарифи в Україні - про що повідомлялося раніше:

  • Глава уряду Денис Шмигаль в середу, 13 січня, заявив, що влада після консультації прийняла рішення впровадити державне регулювання ціни на газ для побутових споживачів і мають намір закріпити її на рівні 6,99 гривні за кубічний метр до кінця опалювального періоду.
  • 13 січня в офісі президента заявили, що держава вирішила встановити ціни на газ для населення нижче ринкових, в результаті чого українці зможуть заощадити до 30% у своїх комунальних платіжках.
  • 11 січня президент України Володимир Зеленський під час енергетичної наради доручив уряду терміново вирішити питання з тарифами на газ для населення.
  • В Україні прокотилася хвиля протестів через підвищення комунальних тарифів.
  • З 1 січня в Україні діє нова ціна на газ, яку запропонували постачальники газу в рамках відкриття конкурентного ринку газу.
  • Газопостачальні компанії пропонують населенню України в січні купувати газ за ціною від 6,99 до 10,8 грн за кубометр, при цьому мінімальна ціна вище грудневої ціни на 11%, А Максимальна - на 20,5%.
  • Крім того, з 1 січня в Україні почали діяти нові тарифи на транспортування газу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти