У Слузі народу заявили про те, що у країни є три шляхи виходу з кризи, яку спровокувало скандальне рішення КСУ щодо відповідальності за недостовірне декларування.
"Або судді КС добровільно підуть у відставку, відкривши можливості для відновлення доброчесності, професіоналізму і конституційності в діяльності органу. Або долю цих суддів і їхніх нікчемних рішень вирішить вулиця", - заявили в СН у Facebook.
Третім шляхом вирішення кризи в Слузі народу назвали схвалення запропонованого Зеленським законопроекту про припинення повноважень усіх суддів КСУ.
"Перший шлях є нереалістичним, враховуючи поведінку суддів протягом цього тижня. Другий шлях створює додаткові небезпеки для державності. Тому третій шлях виходу з кризи залишається безальтернативним. Закликаємо всіх відповідальних і проукраїнських народних депутатів згадати, що Рада вже схвалювала політико-правові рішення для виходу з подібних криз", - підкреслили в партії.
Конфлікт з КСУ: що було раніше
- Конституційний суд 27 жовтня виніс рішення про визнання неконституційності статті Кримінального кодексу, що передбачає кримінальну відповідальність для державних службовців за внесення недостовірних даних до електронних декларацій.
- Суд заборонив Національному агентству з протидії корупції проводити моніторинг електронних декларацій і зобов'язав НАЗК закрити відповідний реєстр.
- Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект № 4288, відповідно до якого припиняються повноваження всіх діючих суддів Конституційного Суду України.
- Фактично внесення законопроекту в такій редакції може бути підставою для імпічменту президента Зеленського, заявив юрист Ростислав Кравець. За його словами, "запропонований законопроект неконституційний".
- Голова КСУ Олександр Тупицький закликав владу врегулювати конфлікт і звернувся до президента Володимира Зеленського та спікера Ради Олександра Разумкова з проханням про переговори.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред