Тиск на мене пов’язаний із розслідуванням справ щодо грального бізнесу - замгенпрокурора Вербицький

20 червня 2024, 21:41оновлено 20 червня, 23:39
55
Тиск на мене пов’язаний із розслідуванням справ щодо грального бізнесу - замгенпрокурора Вербицький

Заступник Генерального прокурора України Дмитро Вербицький пов’язує медійну активність навколо його персони з розслідуванням кримінальних справ щодо грального бізнесу. Про це прокурор заявив в інтерв’ю Українським новинам, зазначивши, що має докази. Останнім часом у ЗМІ вийшла низка матеріалів щодо Вербицького та жінки, з якою він має відносини. У цих матеріалах стверджувалося, що заступник генерального прокурора може легалізовувати за допомогою цієї жінки незадекларовані доходи. НАБУ розпочало кримінальне провадження щодо можливого незаконного збагачення Вербицького.

"Я сам максимально зацікавлений у всебічному, об’єктивному і незалежному розслідуванні всіх обставин цієї ситуації. Положення Закону України "Про прокуратуру" не передбачають відсторонення прокурора від виконання обов’язків на етапі службового розслідування, що є гарантією незалежності прокурора. Тому сьогодні я сам звернувся до Генерального прокурора з проханням перерозподілити усі мої обов’язки між іншими заступниками на час проведення службового розслідування", – заявив Вербицький.

Заступник Генпрокурора сказав, що медійний тиск на нього пов’язаний з резонансними розслідуваннями щодо незаконної діяльності у сфері грального бізнесу. За його словами, завдяки діяльності правоохоронних органів за останні роки значно збільшились надходження до бюджету – з 49 млн грн у 2021 році до 7,2 млрд грн лише за 5 місяців у 2024 році.

відео дня

"Тобто дуже великі гроші, які раніше йшли в приватні кишені, тепер сплачуються державі. Звісно, люди, які втратили мільярдні нелегальні прибутки та отримали статус підозрюваних у кримінальних провадженнях, зацікавлені у тому, щоб їх справи розвалилися. Тому відбувається тиск на мене, на інших прокурорів і свідків", – заявив Вербицький.

У інтерв’ю заступник Генпрокурора не назвав конкретні підприємства чи людей, які стоять за цим тиском, але сказав, що одна зі справ стосується приватного банку, а деякі фігуранти перебувають у міжнародному розшуку. Державна податкова служба встановила порушень на 7 млрд грн у цьому банку.

На запитання, чи має він докази, що тиск повʼязаний саме із цим банком, Вербицький заявив: "я маю такі докази але не можу в усіх деталях це розповісти, бо це є таємницею досудового слідства і це може зашкодити розслідуванню кримінального провадження".

"Чесно, хотілось би відповісти, щоб суспільство бачило, що відбувається навколо цієї ситуації, і як особи, які підозрюються у скоєнні злочинів, намагаються, на мою думку, таким чином уникнути відповідальності", – сказав Вербицький.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
^
Ми використовуемо cookies
Прийняти