Президент РФ Володимир Путін підписав указ про заборону володіння землею на більшій частині території Криму для іноземних громадян. Якщо брати до уваги те, що в Росреєстрі немає черги і запису на наступний рік для бажаючих американських, європейських та інших іноземних громадян купити собі шматочок Криму, то сенс цього указу - в відбиранні землі у тих, хто нею вже володіє. Тобто - у громадян України, які ще до 2014 року прикупили собі трішечки землі на пенсію. Дачку там, будиночок або невеликий палац - у кого які перли.
Земля, що підпадає під указ Путіна, повинна бути протягом року передана у власність російської держави.
Природно, Київ не визнав цей указ і заявив, що після повернення Криму зробить всі кроки для відновлення прав власників, які позбулися власності в період анексії. В принципі, Київ може зробити і ще один крок - заявити про те, що всі угоди з нерухомістю, здійснені після 18 березня 2014 року, будуть анульовані без компенсацій для кінцевого власника. Незважаючи на бадьорі заяви про те, що Крим наш, причому наш назавжди, коли справа стосується особистих інтересів, люди навіть зовсім без голови проявляють зачатки розуму і життєвої розважливості. А тому вкладати свої кровні в територію з досить високими ризиками позбутися їх, причому безоплатно, не надто поспішають. Якщо ж Київ гарантує негайне відбирання власності в майбутньому, охочих стане ще менше.
читайте такожКремль готується до війни за воду в КримуНеврегульований статус Криму (він врегульований тільки всередині Росії, а ось за її межами - зовсім ні) створює серйозні ризики. Ніяких інвестицій, крім як з-під палиці і бюджетних, в таку територію чекати не доводиться. По суті, це чистої води благодійність або політична необхідність. Можна скільки завгодно давити на патріотичні почуття бізнесу і громадян, але їх логіка по-селянськи розумна: Ви там спочатку розберіться, де чиє, а ми тут осторонь постоїмо. І як що - з усією душею. Але не зараз.
У цьому сенсі указ Путіна - він не про майбутнє Криму. Він про банальний дерибан власності. Потрібно мати юридичне обґрунтування відібрати чуже. І нічого більше.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред