Чого чекати після відставки міністра фінансів

5 травня 2021, 10:36
791
Міністри в Україні – лише виконавці рішень Кабміну, який і сам є виконавцем рішень президента. І вони, незалежно від прізвища, не впливають на ситуацію.
Чого чекати після відставки міністра фінансів
У парламенті Слуги народу зареєстрували подання про звільнення Сергія Марченко з посади міністра фінансів / УНІАН

У Верховній Раді зареєстрували постанову про звільнення Сергія Марченка з посади міністра фінансів.

По-перше, зміна одного міністра фінансів на іншого нічого не змінює по суті, бо в нас традиція державного управління така, що міністри не визначають політики навіть у тій сфері, якою вони керують. Міністри в Україні – лише виконавці рішень Кабінету міністрів, який, у свою чергу, є виконавцем рішень президента.

По-друге, посада міністра фінансів – це посада головного бухгалтера Кабінету міністрів. Як відомо, бухгалтер у будь-якій організації лише веде бухгалтерію і зводить баланс дебет з кредитом. Міністр фінансів, у свою чергу, зводить баланс державного бюджету – дохідну і витратну частину і не веде жодного напрямку політики. Тому можлива зміна міністра фінансів нічого суттєво тут також не змінить.

відео дня

Курс національної грошової одиниці також формують не прізвища міністрів, не сезони, а валютний баланс країни. Він формується у двох напрямках:

  1. Торгівельний баланс (експортно-імпортний);
  2. Фінансові потоки (притік і відтік валюти в Україну).

Відтак, і можливі коливання курсу гривні аж ніяк не залежать від імені того, хто саме очолює Мінфін.

Не вплине відставка і на співпрацю України з МВФ, бо вона залежить більше від того, як влада діє загалом. Економічні вимоги, а саме зменшення дефіциту бюджету, Україна вже виконала. Сьогодні від МВФ в нас залишилися лише політичні вимоги – боротьба з корупцією, але це жодним чином не залежить від керівника Мінфіну.

читайте такожВлада вбиває економіку України – у 2021-му на нас чекають величезні проблемиХоча насправді є привід не лише для відставки одного міністра, а й усього уряду. І цей привід – негативні економічні результати країни. Адже за підсумками першого кварталу цього року, у нас падіння промисловості на 2% порівняно з аналогічним періодом минулого року, аграрного сектору – 5%, вантажообороту – 6%, будівництва – 13%. Це – чотири ключові сфери економіки, які формують більшу частку ВВП країни і у кожній з них спостерігаються величезні темпи падіння. Хоча більшість країн світу і, зокрема, Європи за ситуацією з коронавірусом і тими економічними кризами, які ним викликані почали економічне відновлення вже у другій половині минулого року і почали нарощувати втрачений рівень ВВП. У будь-якій цивілізованій країні уряд вже б давно пішов у відставку у повному складі.

Але не у нашому випадку, бо у нас лише змінюють пішаків-міністрів, але нічого після цього не відбувається.

Андрій Новак, голова Комітету економістів України, кандидат економічних наук, спеціально для Главреду

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти