Ви дізнаєтеся:
- Що робити, якщо гасне газовий котел
- Чому постійно гасне газовий котел
Читайте наш матеріал "Як почистити конфорки газової плити: блискучі методи без зайвих витрат".
Газовий котел останнім часом став незамінним джерелом теплової енергії в різних цілях. Здебільшого, він призначається для опалення будинку, а також для нагріву води.
Однак, як і будь-який інший пристрій підвищеної небезпеки, газовий котел потребує періодичної профілактики і ретельного догляду професіоналів. Нерідко, ігнорування регламентних роботи може призвести до його поломки, пише Главред.
Однією з найчастіших проблем під час використання газового котла є його періодичне загасання.
Серед основних причин проблеми:
- відсутність тяги;
- слабка подача газу;
- нестача повітря в котельні.
Що робити, якщо гасне газовий котел
По-перше, і головне - під час ремонту газового котла краще звертатися до професіоналів, щоб уникнути небезпечних наслідків. Однак є кілька рекомендацій, які можуть допомогти налагодити його роботу.
У разі відсутності тяги в газовому котлі - це може призвести до того, що він буде гаснути. Впоратися з проблемою може прочищення димоходу.
Однак якщо з тягою проблем немає, тоді причиною можуть бути забиті канали газового обладнання. З прочищенням каналів газового котла може усунутися проблема зворотної тяги.
Що зробити, щоб не задувало газовий котел
Якщо причина проблеми загасання газового котла - вплив вітру, дієвим способом її усунення може бути збільшення висоти зовнішньої частини димової труби. Однак попередньо слід провести точні розрахунки розмірів і кількості необхідних матеріалів. Якщо ви вирішили наростити трубу димовідводу газового котла, варто враховувати, що на вихідну димову трубу рекомендують надягати додаткові труби не менше, ніж на ½ діаметра.
Чому постійно гасне газовий котел
В умовах перманентних відключень електропостачання, є небезпека частих перепадів напруги в мережі. Тому рекомендується встановити стабілізатор, який допоможе коректній роботі.
Причини поломок газових енергозалежних котлів:
- неполадки в роботі автоматики;
- перебої з подачею електрики;
- поломки циркуляційного насоса;
- забруднення електрода іонізації.
Більше новин:
- Чи можна відключати газовий котел взимку: ці прості поради збережуть пристрій
- Як швидко очистити котел від нагару та смоли: простий і геніальний спосіб
- Поки холоди не нагрянули: як почистити газову колонку
Що відомо про бойлери
Бо́йлер (англ. boiler — "котел, кип'ятильник") — теплообмінний апарат для підігрівання води парою або гарячою водою в системах теплопостачання й гарячого водопостачання, наприклад при тепловому діянні на нафтовий поклад. Бойлер може бути вбудованим в котел або стояти окремо, повідомляє Вікіпедія.
Бойлери застосовують на теплоелектроцентралях для нагрівання води до 150 °C, яку використовують для теплофікації.
Побутовий бойлер підігріває воду до температури, вищої за комфортну для використання в побуті, тому забезпечує більше теплої води, ніж його об'єм. Об'єм води на виході, окрім об'єму гарячої води з бойлера, включає об'єм холодної води із системи водопостачання, яка знижує температуру води на виході змішувача до прийнятної. Об'єм холодної води можна визначити, якщо поділити різницю між температурою води в бойлері та на виході на різницю між температурою холодної води та води на виході та помножити результат ділення на об'єм бойлера.
Для нагрівання води може використовуватись електроенергія або енергія згоряння палива. В побутовому значенні бойлером називають водонагрівачі накопичувального типу, в яких постійно зберігається робочий об'єм нагрітої води. Пристрої накопичувального типу потребують меншої потужності джерел енергії, оскільки нагрівання відбувається протягом довгого часу. В Україні широко розповсюджені електричні та твердопаливні бойлери, накопичувальні нагрівачі на природному газі використовуються значно рідше.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред