Зможе кожен в домашніх умовах: як зробити ґніт для свічки з бинта

6 січня 2025, 14:50оновлено 7 січня, 18:23
135
Багато хто не знає, що робити, якщо немає гнота для свічки і викидає виріб на смітник, хоча виправити ситуацію досить легко.
Фетиль, свечи
Який гніт горить найдовше / Колаж: Главред, фото: pixabay

Ви дізнаєтесь:

  • Як можна самостійно зробити ґніт для свічки
  • Який ґніт найкраще горітиме

Свічки стали по-новому актуальними, особливо для мешканців України з початком відключень електроенергії, адже вони не лише є джерелом світла, але й додають затишку в домі.

Якщо вам сподобався цей матеріал, вас може зацікавити: не гірше електричного: як зробити саморобний обігрівач із свічок - інструкція.

відео дня

Часто буває так, що віск у свічці ще залишився, але підпалити її неможливо через те, що ґніт закінчився. Главред дізнався, як це виправити та замінити ґніт для того, щоб продовжувати насолоджуватись свічкою.

Користувачі Quora поділилися порадами, з чого краще зробити ґніт для свічки у домашніх умовах. Зокрема одним із простих і доступних матеріалів є звичайний медичний бинт.

Для виготовлення ґнота потрібно відрізати смужку бинта довжиною, що трохи перевищує висоту майбутньої свічки, скрутити його у щільну трубочку або сплести в косичку для більшої міцності. Після цього треба просочити майбутній ґніт розтопленим воском або парафіном, щоб він краще горів і був стійким.

Ще одним хорошим варіантом для заміни ґнота у свічці є нитка. Але важливо розуміти, яка нитка підходить для ґнота свічки. Ідеальним вибором є бавовняна нитка середньої товщини. Вона добре вбирає віск, рівномірно горить і не утворює надмірного диму.

Перед використанням нитки, її обов’язково потрібно просочити розтопленим воском чи парафіном. Це забезпечить рівномірне горіння і запобігатиме швидкому вигорянню.

Якщо говорити про те, який ґніт горить найдовше - це той, який виготовлений із натуральних матеріалів, наприклад, бавовни чи льону. Тому серед двох вище зазначених ґнотів для довшого горіння краще обирати нитку.

Читайте також:

Що таке Quora

Quora - це соціальний веб-сайт запитань і відповідей та онлайн-ринок знань зі штаб-квартирою в Маунтін-В'ю, штат Каліфорнія. Він був заснований 25 червня 2009 р. і став загальнодоступним 21 червня 2010 р. Користувачі можуть співпрацювати, редагуючи запитання та коментуючи відповіді, надані іншими користувачами. Станом на 2020 р. веб-сайт відвідували 300 мільйонів користувачів щомісяця, повідомляє Вікіпедія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти