Ви дізнаєтеся:
- Навіщо в СРСР деяким транспортним засобам лобове скло робили під нахилом
- Де ще, окрім вантажівок, використовували подібне інженерне рішення
Якщо подивитися на радянські автомобілі, вантажівки, чи локомотиви, то можна помітити одну цікаву деталь в їх зовнішньому вигляді. Наприклад, переважна більшість транспортних засобів мали лобове скло, яке встановлювали під кутом нахилу. Главред з'ясував, чому в СРСР використовували таку методику під час виробництва теплопотягів та вантажівок.
Автор YouTube-каналу "Історик" пояснює, що інженери встановлювали лобове скло під нахилом, аби забезпечити максимально комфортні умови для водіїв, які багато годин проводили за кермом вантажівок чи тепловозів.
Крім того, подібний дизайн обирався фахівцями для того, щоб зменшити потрапляння прямих сонячних променів у кабіну. Також скло під нахилом допомагало позбутися відблисків, які могли відволікати та заважати зосередитися водіям під час руху.
До того ж завдяки нахиленому склу температура всередині кабіни залишалася відносно комфортною навіть влітку.
Автор каналу додає, що подібне інженерне рішення можна помітити на рубках кораблів та на диспетчерських вежах в аеропортах.
"Для кращого огляду вони мають великі площі скління, тому сонячні промені з відблисками можуть суттєво ускладнити роботу персоналу. Таким чином на цих обʼєктах скло також встановлюють з відʼємним кутом нахилу.", - резюмував автор YouTube-каналу.
Читайте також:
- Несподіване пояснення: чому в СРСР вимикачі та розетки робили так високо
- Секрет із СРСР розкрито: чому на каністрі для бензину три ручки - знають одиниці
- Газеткою аж до 1968 року: чому в СРСР не було туалетного паперу
Що відомо про YouTube-канал "Історик"?
YouTube-канал "Історик" пропонує глядачам різноманітний контент, пов'язаний з історією та цікавими фактами з СРСР. Аудиторія каналу - понад 600 підписників.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред