Відомий вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповів про походження фразеологізму "після дощику в четвер".
"Сьогодні розмова про фразеологізм "після дощику в четвер". От, з'ясуймо, чому в цьому вислові згадують саме четвер, а також, чому після дощика", - сказав Авраменко в ефірі "Сніданку з 1+1".
Як розповів мовознавець, відповідь на це питання криється у слов'янській міфології. Так, Перун – язичницький бог війни, сонця, весни і родючості. Він був покровителем землеробів, відав дощами, громами та блискавками.
"Кожного четверга Перунові приносили жертву і просили, щоб послав дощ. Але часто четверги минали один за одним, а дощ так і не йшов. Так і постав іронічний вислів "після дощику в четвер", тобто ніколи", - сказав Авраменко.
Також відомий вчитель нагадав українцям, що слово "четвер" пишемо без букви "г". Але в непрямих відмінках вона з'являється: четверга, четвергом.
Насамкінець мовознавець закликав громадян вивчати мову, яку передали нам наші предки.
Хто такий Олександр Авраменко?
Олександр Авраменко (нар. 7 травня 1971, Комишуваха, Запорізька область) – український учитель, дослідник і популяризатор української мови, письменник, літературознавець, теле- і радіоведучий. Учитель вищої категорії, методист, доцент. Заслужений працівник освіти України (2017).
Очолює робочу групу з розробки програм зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Упорядник посібників для проведення державної підсумкової атестації в українських школах.
Автор понад 50 підручників і посібників з української мови та літератури; унікальних самовчителів "Українська за 20 уроків" (2014), "100 експрес-уроків української" (2016), пише Вікіпедія.
Нагадаємо, раніше Олександр Авраменко збагатив словник громадян колоритними українськими словами, які ми незаслужено забули. У своєму експрес-уроці відомий вчитель розповів, як українською сказати "странный случай".
Також Авраменко у своєму експрес-уроці з української мови розповідав про назви птахів. Зокрема, він розповів, як українською можна назвати лелеку. Мовознавець озвучив аж 5 синонімів.
Вас може зацікавити:
- Як правильно – "листОпад" чи "листопАд": Авраменко дав несподівану відповідь
- Як сказати українською "будь он неладен": Авраменко озвучив милозвучний аналог
- Як назвати брелок українською: популяризатор мови озвучив колоритне слово
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред