Коротко:
- Що таке "хрущовки"?
- Чому покриттям для підлоги в "хрущовках" був саме паркет?
- Що робити зі старим паркетом?
"Хрущовками" називають п'ятиповерхові будинки, збудовані в СРСР в період з 1957 до 1985 року за правління Микити Хрущова, на честь якого вони отримали свою назву. Це прості панельні чи цегляні будівлі без ліфта, сміттєпроводу та технічного поверху, пише Главред з посиланням на ТСН.
Чому в СРСР в "хрущовках" стелили саме паркет?
Стандартним покриттям для підлоги в "хрущовках" був паркет, укладений "ялинкою". Річ у тім, що така сировина була вкрай доступною.
Однак якість матеріалу була низькою через стислі терміни будівництва та використання дешевої сировини. Для виготовлення паркету часто брали виробничі відходи, що лише імітували справжню деревину.
Через слабку якість деревини підлога швидко псувалася, і власники квартир змушені були робити ремонт уже за кілька років. У подальшому паркет часто замінювали лінолеумом, виробництво якого стало більш доступним.
Як відновити пошкоджений радянський паркет?
Хоча знайти паркет "ялинкою" у старих "хрущовках" зараз складно, деякі квартири все ще мають оригінальне покриття. Незважаючи на його зношеність, реставрація можлива.
Основні етапи відновлення включають:
- шліфування,
- заміну пошкоджених дощечок,
- нанесення ремонтної смоли,
- шпаклювання
- лакування
Однак багато хто вважає, що простіше замінити стару підлогу на сучасне покриття, яке буде і довговічнішим, і естетичнішим.
До слова, також розповідалося, чому в СРСР в чай додавали соду. Ця практика була популярною серед працівників залізниць і громадського харчування.
Читайте також:
- Теплий лайфхак для зимих холодів: навіщо господині заморожують шкарпетки
- Чому в Китаї дарують парні подарунки: цікаві ідеї презентів зі всього світу
- Півмільйона доларів за пляшку: яке найдорожче та найцінніше вино в світі
Що таке ТСН?
ТСН (Телевізійна Служба Новин) — щоденна інформаційна телепрограма новин каналу "1+1" виробництва "1+1 Media". ТСН є однією з найпопулярніших програм новин в Україні. У грудні 2012 року програма встановила абсолютний рекорд, здобувши частку аудиторії 31,5 %. Це означає, що майже третина глядачів в Україні дивилася випуски ТСН, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред