
Ви дізнаєтесь:
- Якими бувають кришечки для кави на виніс
- На що варто звернути увагу в кав'ярні
Купуючи каву "з собою" у кав'ярні поблизу дому більшість покупців навіть не здогаються, що їхня необачність може негативно вплинути на здоров'я. А криється небезпека у звичайній кришечці для кави.
Главред дізнався, чим вона може бути шкідлива та як відрізнити небезпеку. Про це у TikTok розповів український блогер та популяризатор науки Олександр Коляда.
За його словами, справа в тому, що деякі види пластику, з якого виготовляють кришечки, можуть містити небезпечні речовини, такі як бісфенол та фталат.
Поліпропілен має маркування 5 і вважається одним з найбезпечніших видів пластику з точки зору здоров'я. Він не виділяє токсичних речовин під час контакту з гарячими рідинами, такими як кава.
Поліетилен низької щільності має маркування 4. Він вважається відносно безпечним матеріалом, однак не такий стійкий до високих температур. Тому для тривалого зберігання гарячих напоїв він не особливо підходить. Кришку з нього краще не використовувати, якщо ви зібралися довго пити каву.
Дивіться відео про небезпеку кришечок для кави:
@alex.koliada Повний подкаст про мікропластик за посиланням у профілі✅ #кава#кофе#пластик#здоровье#здоровя♬ оригінальний звук - Alex Koliada
А ось полістирол має маркування 6 і може становити більший ризик для здоров'я, особливо якщо використовується в посуді, або упаковці, яка контактує з гарячими продуктами. Цей пластик може виділяти шкідливі речовини, такі як стирол - який вважається можливим концерогеном.
Тож, під час відвідування кав'ярень важливо глянути на маркування кришечки для напою, щоб переконатися, що воно не виготовлене з полістиролу і не виділяє шкідливих речовин, які можуть бути небезпечними.
Інші новини:
- Суперілюзія: знайдіть кота, що сховався, серед безлічі сов за 5 секунд
- Що не так на картинці: лише "геній головоломок" знайде помилку за 9 секунд
- Орхідея красиво цвістиме знову і знову: яку одну просту річ варто зробити
Про персону: Олександр Коляда
Олександр Костянтинович Коляда — український генетик, популяризатор науки, ведучий науково-популярного телешоу "ЕксперименТИ", пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред